ID-Cooling frost X25 2gr 10.5 w/mk termal macun nasıldır?

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Amd Ryzen 5 3500U Vega 8 Mobile GFX 1 GB
8 GB Ram
Huawei D14 laptopum için https://www.hepsiburada.com/id-cool...etkenlige-sahip-termal-macun-p-HBCV00002OD970 bu macunu almayı düşünüyorum. İyi mi? Bir forumda iyi olduğunu okumuştum. Ayrıca fiyatı da cazip. İşlemcim oyunlarda ısınıp drop yapıyor genelde. FPS olarak faydası olur mu? Isınma sorununu giderir mi? 1-2 senedir fan temizliği ya da macun yenilemedim. Yarın fan temizliği yapacağım. Termal macun olarak da bunu almayı düşünüyorum, siz ne diyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Huawei D14 laptopum için https://www.hepsiburada.com/id-cool...etkenlige-sahip-termal-macun-p-HBCV00002OD970 bu macunu almayı düşünüyorum. İyi mi? Bir forumda iyi olduğunu okumuştum. Ayrıca fiyatı da cazip. İşlemcim oyunlarda ısınıp drop yapıyor genelde. FPS olarak faydası olur mu? Isınma sorununu giderir mi? 1-2 senedir fan temizliği ya da macun yenilemedim. Yarın fan temizliği yapacağım. Termal macun olarak da bunu almayı düşünüyorum, siz ne diyorsunuz?

Bende uzun süreç boyunca termal macunu aradım hocam X25 bold vs. yine de MX-6 aldım sağlıklı olsun dedim tercihimdir.

Bende uzun süreç boyunca termal macunu aradım hocam X25 bold vs. yine de MX-6 aldım sağlıklı olsun dedim tercihimdir.

Çok anlamıyorum da X25 10.5 w/mk ve MX-6 20 w/mk gibi bir şeydi. Bu değerler ne tam olarak? Fazla olunca ne oluyor.

İletkenlik durumu fakat marka daha önde olmalı bence. W/mk yüksek olması kaliteli olduğu anlamına gelmez.

Siz MX-6 öneriyorsanız onu almayı düşünüyorum o zaman. Bu ikisini düşünmüştümde ucuz olanı tercih etmiştim. Marka daha önemli diyorsanız MX-6 alayım o zaman. Hem marka olarak hem de w/mk değeri olarak daha iyi.

Macun ilk kez alıp kendim süreğimde uyuşmazlık vb. şeyler yok değil mi? Bu işlemciye uymuyor falan gibisinden.

Siz MX-6 öneriyorsanız onu almayı düşünüyorum o zaman. Bu ikisini düşünmüştümde ucuz olanı tercih etmiştim. Marka daha önemli diyorsanız MX-6 alayım o zaman. Hem marka olarak hem de w/mk değeri olarak daha iyi.

Tabii ki hocam nihai karar sizin ama ben MX-6 tercih ederdim. Pumpout olur onu da düzgün ve az bir şekilde sürerek az da olsa engelleyebilirsiniz iyi sosyaller.

Macun ilk kez alıp kendim süreğimde uyuşmazlık vb. şeyler yok değil mi? Bu işlemciye uymuyor falan gibisinden.
MX-6 yerine bütçeniz var ise thermal grizzly hydronaut da düşünebilirsiniz. Bütçeniz yok ise MX-6 da üzmez.

Hayır, MX-6'yı hem ekran kartı hem de işlemci için kullanabilirsiniz sorun olmaz.

Çok anlamıyorum da X25 10.5 w/mk ve MX-6 20 w/mk gibi bir şeydi. Bu değerler ne tam olarak? Fazla olunca ne oluyor.
Hayır MX-6 yaklaşık olarak 7.2w/mk olması lazım, 6 w/mk olan MX-5'e göre %20 daha iyi olduğunu söylüyor Arctic. Basit bir hesaplamayla bu sonuç çıkıyor.
Eğer macununa bu kadar takıntılıysan biraz daha ver bunu al, her türlü daha iyidir. Bu arada ID Cooling en az Arctic kadar namı olan bir marka, her ne kadar marka değerinin bir önemi olmasa da :D

MX-6 yerine bütçeniz var ise Thermal Grizzly hydronaut da düşünebilirsiniz. Bütçeniz yok ise MX-6 da üzmez.

Hydronaut da iyidir fakat laptop kullanıyor arkadaş ısınma sorunu çok olacak sürekli pumpout olacağını düşünüyorum bu durumda 2 ayda bir kere yenilemesi gerekebilir o yüzden 4gr önerdim.

Geri
Yukarı