ID-COOLING SE-224-XTS ARGB vs SE-224-XTS Mini Black vs SE-904-XT SLIM

Bertugbalci

Kilopat
Daha fazla  
İşlemci
Ryzen 5 5600
Merhaba arkadaşlar bundan 1 hafta önce ID-Cooling SE-224-XTS ARGB modelini aldım ve taktım soğutma performansından da gayet memnunum. Fakat bir sorun var Gamepower Warcry model kasa kullanıyorum ve kasamın desteklediği maximum soğutucu yüksekliği 140M, aldığım soğutucunun yüksekliği ise 151mm. Yani yan cam kapağı kapatmak için yükseltici vidaları kullanmak durumunda kaldım. Bu şekilde de kasanın görüntüsü biraz kötü oldu ve bu aradaki boşluktan kasa epey toz alır diye düşünüyorum ve kasanın sesini de biraz etkiliyor ama hava girişi konusunda da tamamen kapalı olmasından daha avantajlı tabii ki bu şekilde kullanmak. Biraz araştırmalarım sonucu SE-224-XTS mini ve SE-904-XT Slim modellerini buldum. Bu iki soğutucu da kasama sığıyor rahatlıkla fakat soğutma performansı açısından bir fark olur mu bunu bilmiyorum. Sanırım mini olan modelde fark yok fakat 904 olan modelin herhangi bir testini bulamadım. Bir de bu iki modelde de RGB aydınlatma bulunmuyor. Sizce bu iki modelden hangisini tercih etmeliyim? Ya da hiç değişim iade ile uğraşmayıp kasayı bu şekilde kullanmaya devam mı etmeliyim?
Kasanın şu anki hali bu şekilde;

1694456185457.png

1694456196313.png

Kasayı bu şekilde kullanmaya devam edebilirsin. Ben doğrudan yan paneller olmadan kullanıyorum ama en az ayda bir kere temizlik yapman lazım. Yoksa deli gibi toz topluyor. Ben temizlik yapmaktan üşenmiyorum çünkü sisteme sağlanan ekstra serinliği seviyorum.

Kasayı bu şekilde kullanmaya devam edebilirsin. Ben doğrudan yan paneller olmadan kullanıyorum ama en az ayda bir kere temizlik yapman lazım. Yoksa deli gibi toz topluyor. Ben temizlik yapmaktan üşenmiyorum çünkü sisteme sağlanan ekstra serinliği seviyorum.
İşte benim tek sorunum bu aslında, sık temizlik yapmaya üşeniyorum yoksa ses olması veya RGB olmaması ya da kötü görünmesi veya 3-5 derece fazla ısınması dert değil benim için. Ama kasa kapağı tam kapandığında ve farklı bir soğutucu taktığımda işlemci 70 derece yerine 80 derece olacaksa değiştirmek istemem tabii ki.

İşte benim tek sorunum bu aslında, sık temizlik yapmaya üşeniyorum yoksa ses olması veya RGB olmaması ya da kötü görünmesi veya 3-5 derece fazla ısınması dert değil benim için. Ama kasa kapağı tam kapandığında ve farklı bir soğutucu taktığımda işlemci 70 derece yerine 80 derece olacaksa değiştirmek istemem tabii ki.
Ortamdan ortama, kasadan kasaya değişir. Ben Akdeniz'de yaşadığım için sıcaklardan dolayı 9-10 dereceye kadar fark edebiliyor. Bu yüzden de açık kullanıyorum.

Geri
Yukarı