ID-Cooling SE-226-XT alınır mı?

Hocam Ryzen 5 7600 sistem satın aldım. Soğutucu bakıyorum. Stock fan var şu anda önerir misin soğutucuyu yoksa dahs yüksek bir model mi bakmalıyım?

Hocam.

1686838042745.png

7 dakikalık stres testi sonucum bu aynı işlemci ile ancak undervolt yapılmış halde. Curve Optimizer ile -30 all cores ayarı yaptım bir de PBO limitlerim (PPT/TDC/EDC) 65 60 90 onları da belirteyim(Not: Manuel olarak yapılan bu değerleri güzel buldum ama yine de uzun vadede nasıl olacağını bilmediğimden BIOS'ta Config TDP diye bir ayar var oradan 65W olan ayarı seçtim şu an güncelde) ama performans olarak çok bir değişiklik almıyorum oyunlarda. Bu soğutucu size de yeterli olacaktır. Stock fan asla önermem 95-96 dereceleri görüyordum Tom Clancy's Rainbow Six: Siege ve Valorant oyunlarında.

Nhu12a bayağı alttaymış Noctua'dan vazgeçtim teşekkürler bilgisayarı upgrade ederken buna dikkat edeceğim teşekkürler.
Sizce sonradan egzoz fanı takılmalı mı?

Eğer imzanızdaki işlemciyi kullanıyorsanız bana kalırsa tek fan yeterli olacaktır çünkü Ryzen serisi genel olarak yüksek sıcaklıkla çalışan bir seri ona rağmen bana gayet tatmin edici sıcaklıklar veriyor bu soğutucu. Size de yeterli olacaktır.

Son düzenleme:
Hocam.

Eki Görüntüle 1822194

7 dakikalık stres testi sonucum bu aynı işlemci ile ancak undervolt yapılmış halde. Curve Optimizer ile -30 all cores ayarı yaptım bir de PBO limitlerim (PPT/TDC/EDC) 65 60 90 onları da belirteyim ama performans olarak çok bir değişiklik almıyorum oyunlarda. Bu soğutucu size de yeterli olacaktır. Stock fan asla önermem 95-96 dereceleri görüyordum Tom Clancy's Rainbow Six: Siege ve Valorant oyunlarında.

Çok teşekkürler bence bu konu çoğu kişi için bir bilgi sağlayacak ve 240 mm sıvı soğutma olayını çozücektir Benin gibi kasası kucuk olan arkadaslarimizin.

Hocam.

Eki Görüntüle 1822194

7 dakikalık stres testi sonucum bu aynı işlemci ile ancak undervolt yapılmış halde. Curve Optimizer ile -30 all cores ayarı yaptım bir de PBO limitlerim (PPT/TDC/EDC) 65 60 90 onları da belirteyim ama performans olarak çok bir değişiklik almıyorum oyunlarda. Bu soğutucu size de yeterli olacaktır. Stock fan asla önermem 95-96 dereceleri görüyordum Tom Clancy's Rainbow Six: Siege ve Valorant oyunlarında.

Eğer imzanızdaki işlemciyi kullanıyorsanız bana kalırsa tek fan yeterli olacaktır çünkü Ryzen serisi genel olarak yüksek sıcaklıkla çalışan bir seri ona rağmen bana gayet tatmin edici sıcaklıklar veriyor bu soğutucu. Size de yeterli olacaktır.

Şu anlık i5 12400F stok fan işimi görüyor upgrade edeceğim çünkü 1080P'de darboğaz yiyorum. Ryzen geçmek istiyorum hem DDR5 ileri dönük hem de uzun vadede başımı ağrıtmasın sıvı soğutmalara güvenmiyorum ayrıca çok fazla kule tipi soğutucular eğer kaliteli ise zaten uzun yıllar götürür.

Hocam.

Eki Görüntüle 1822194

7 dakikalık stres testi sonucum bu aynı işlemci ile ancak undervolt yapılmış halde. Curve Optimizer ile -30 all cores ayarı yaptım bir de PBO limitlerim (PPT/TDC/EDC) 65 60 90 onları da belirteyim(Not: Manuel olarak yapılan bu değerleri güzel buldum ama yine de uzun vadede nasıl olacağını bilmediğimden BIOS'ta Config TDP diye bir ayar var oradan 65W olan ayarı seçtim şu an güncelde) ama performans olarak çok bir değişiklik almıyorum oyunlarda. Bu soğutucu size de yeterli olacaktır. Stock fan asla önermem 95-96 dereceleri görüyordum Tom Clancy's Rainbow Six: Siege ve Valorant oyunlarında.

Hocam 65 watt sabitlemeden ısı değerlerini de paylaşır mısın? İşlemciyi sınırlamak istemiyorum açıkçası. 3dmark testinde 95 derece üstünü görüyor stock fanla maalesef. Bir de frostflow x 240 lite var sıvı soğutma olarak onun hakkında ne düşünüyorsunuz?

Hocam 65 watt sabitlemeden sıcaklık değerlerini de paylaşır mısın? İşlemciyi sınırlamak istemiyorum açıkçası. 3DMark testinde 95 derece üstünü görüyor stock fanla maalesef. Bir de frostflow X 240 Lite var sıvı soğutma olarak onun hakkında ne düşünüyorsunuz?

1687288327095.png

Hocam sonuçlar bu şekilde çıkıyor aynı koşullar ve default ayarında 7 dakikalık stres testinde. Açıkçası bu Ryzen'ın 7000 serisi işlemciler genel olarak sıcak çalışan işlemciler o yüzden bence fena olmayan bir sonuç.

Eki Görüntüle 1829562

Hocam sonuçlar bu şekilde çıkıyor aynı koşullar ve default ayarında 7 dakikalık stres testinde. Açıkçası bu Ryzen'ın 7000 serisi işlemciler genel olarak sıcak çalışan işlemciler o yüzden bence fena olmayan bir sonuç.
Hocam merhaba, i5 13400f işlemcim için se 226xt yi almayı planlıyorum lakin soğutucunun ağırlığı 800gram civarlarında sanırsam, anakart bu ağırlığı taşıyabilir mi onu merak ettim düşünceniz nedir?

Hiç bir sorun yaşamazsınız. @FarOut

Çok teşekkür ederim, peki hocam sizce ürünü gel bura nin kendi sitesinden mi almalıyım? yoksa Hepsiburada dan mi? , daha önce gelburadan hiç alışveriş yapmadığım için herhangi bir sorun çıkması durumunda iade etmek için bir sorun yaşanmasını istemiyorum.
Gelbura firması yetkili satıcı olmakta hiç şüpheniz kuşkunuz olmasın :)

Geri
Yukarı