ID-COOLING XF-12025-SD-K vs Akasa "Viper" 12cm S-Flow

PWM desteği yok bu arada. Tam hızda dönecektir. Biliyorsunuz.

@JATDAV, bu arada bence bir inceleme konusu açın. Cidden faydalı olur. Gün içerisinde aktif bir saat seçilirse şahane.
Şu an sistemimde hem SSD hem de dediğim fan güncellemesini yaptım. Perşembe günü elimde olur gibi düşünüyorum. 2700X'i soğutabiliyorsa Intel 10. Nesil - AMD 3. Nesili çok kolaylıkla soğutur ve OC imkanı sunar bence.
İlk incelemem olacak ve bol bol 2700X'i gömeceğim :)

Bu arada bilen biri yardımcı olabilir mi, MSİ B550 Pro Vdh Wifi anakartım var.
Kasamda önde 3 fan var.
1 tane arkada tahliye fanım var.
Acaba anakartıma kaç tane daha takabilirim herhangi bir ek aparat almadan?

Sistem fanı olarak 3 adet bağlantı mevcut. Ekstraya çıkılacaksa çoklayıcı gerekir.

"Düzeltme yapıldı."

Son düzenleme:
Arctic PWM PST fanları için çoklayıcı gerekmez.

Sistem fanı olarak 2 adet bağlantı mevcut. Ekstraya çıkılacaksa çoklayıcı gerekir.

"Düzeltme yapıldı."
Yani 2 tane fan alsam şimdi, çoklayıcı gerekmeden taksbiliyorum değil mi, doğru mu anladım?

Yani 2 tane fan alsam şimdi, çoklayıcı gerekmeden takabiliyorum değil mi? Doğru mu anladım?
Şöyle ele alalım: Molex üzerinden bağlarsanız bunlar sabit bir hızda dönerler. Kumandalı bir kontrolcünüz varsa bu şekilde kontrol edilebilirler. Diğer fanlarınız anakarta mı yoksa güç kaynağından çıkan kablolara mı bağlı? Eksik durumlar olduğu için bilemiyorum. 4 pin bir fanı anakarta bağlarsanız BIOS/Yazılım üzerinden kontrol etme şansınız olur.

Evet PST destekli olanları bağlayabilirsiniz ama nasıl bir konfigürasyon yapacaksınız?

Anakart üzerinde işlemci haricinde iki adet fan soketi varmış. Ön paneldeki fanları tek bir sokete bağlayabilmeniz lazım.
Arka tarafta iki PST + 1 PWM (kasa üzerindeki) bir sokete bağlarsanız olur.

Şöyle ele alalım: Molex üzerinden bağlarsanız bunlar sabit bir hızda dönerler. Kumandalı bir kontrolcünüz varsa bu şekilde kontrol edilebilirler. Diğer fanlarınız anakarta mı yoksa güç kaynağından çıkan kablolara mı bağlı? Eksik durumlar olduğu için bilemiyorum. 4 pin bir fanı anakarta bağlarsanız BIOS/Yazılım üzerinden kontrol etme şansınız olur.
Mevcut fanlarım anakarta bağlı.
Birde attığınız link B350, benim anakart B550M.
Fark eder mi bilmiyorum tabi.
Evet PST destekli olanları bağlayabilirsiniz ama nasıl bir konfigürasyon yapacaksınız?

Anakart üzerinde işlemci haricinde iki adet fan soketi varmış. Ön paneldeki fanları tek bir sokete bağlayabilmeniz lazım.
Arka tarafta iki PST + 1 PWM (kasa üzerindeki) bir sokete bağlarsanız olur.
Kusura bakmayın teknik anlatımdan bir şey anlamıyorum..
Biraz daha basit anlatırsanız memnun olurum.
Ona göre sipariş vereceğim.

Mevcut fanlarım anakarta bağlı.
Birde attığınız link B350, benim anakart B550M.
Fark eder mi bilmiyorum tabi.
Kusura bakmayın, ilk emin olamadım. Sonra düzelttim. B550 imiş. 😅

Sizin anakartınız 3 adet 4 pin fan desteği sunuyor. Bunun üstüne çıkılırsa çoklayıcı lazım olur.

Kusura bakmayın, ilk emin olamadım. Sonra düzelttim. B550 imiş. 😅

Sizin anakartınız 3 adet 4 pin fan desteği sunuyor. Bunun üstüne çıkılırsa çoklayıcı lazım olur.
Yani 2 adet tahliye fanı daha bağlasam, çoklayıcı lazım olur mu?😅😅😅

Geri
Yukarı