İdarelik sistem önerisi

Masaüstü PC dediğim mini PC vardı bir yerde arıza var dedi 400 TL istedi verdik sonra yine çalışmadı anakartta sorun var dedi çok tutar dedi İzmir'de adam gibi yapan bir bilgisayarcı bulamadım ve uğraşmayı biraktim. Yetmedi bir de SSD almistim hard disk bozuk diye. Daha tövbe dedim :) onu yaptırmaktansa bu idare eder diyorum hocam.
Yasak ise silerim ama dolapta hard disksiz 600TL'den arkadaşımın bilgisayarını satıyorum daha uyguna almış olursunuz. İşlemci:Intel i3 550(1.Nesil) - Ekran Kartı:Asus Nvidia GT430 1GB - Ram: 4GB - Anakart: Foxconn H55MXV Güç Kaynağı: 300W | Dolap uygulaması ile.

Yasak ise silerim ama dolapta hard disksiz 600TL'den arkadaşımın bilgisayarını satıyorum daha uyguna almış olursunuz. İşlemci: Intel i3 550(1.nesil) - ekran kartı: ASUS NVIDIA GT430 1GB - RAM: 4 GB - anakart: Foxconn H55MXV güç kaynağı: 300W | dolap uygulaması ile.

500 GB'lik SSD vardı almıştım yeni hocam onu kasaya takabilirim değil mi olur? Kullanıcı adı nedir hemen bakayım özellikleri çok daha iyi 🙏

500 GB'lik SSD vardı almıştım yeni hocam onu kasaya takabilirim değil mi olur? Kullanıcı adı nedir hemen bakayım özellikleri çok daha iyi 🙏
Burada ki kullanıcı adım ile aynı srtgnc SSD takabilirsin eğer olmazsa normalde iade kabul etmiyordum technopat olduğu için iade alırım ssdli çalışmazsa.

Tamamdır hocam çok teşekkür ederim yarın bakacağım mutlaka uygulamayı indirmem gerekiyor:)
Tabi yalnız almayı düşünürseniz buradan kullanıcı adınız belirtin yada oraya yoruma technopattan geldim söyleyin ki siz olduğunuzu bileyim bu arada benim sata ssd için uygundur.

Yani inanın ne desem şaka gibi gelecek ama Windows 10 4 GB RAM vs.

SSD SATA mı yoksa PCI Express mi?

Hiçbir fikrim yoktu aldığım yerden görüntüsünü bırakıyorum SATA oluyor sanırım.

Yani inanın ne desem şaka gibi gelecek ama Windows 10 4 GB RAM vs.

SSD SATA mı yoksa PCI Express mi?

Hocam Windows 10 4 GB RAM neden şaka gibi anlayamadim. Çok inandirici mi gelmedi açıklarsanız 🙏

Tabii yalnız almayı düşünürseniz buradan kullanıcı adınız belirtin ya da oraya yoruma Technopat'tan geldim söyleyin ki siz olduğunuzu bileyim bu arada benim SATA SSD için uygundur.

Hocam benim de NSLHN4521 gibi bir şey olması lazimdi kullanıcı adım nslhn olur mutlaka yazarım yine ben size belirtirim :) benimki de SATA aşağıdakinden.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20221021-012607.png
    Screenshot_20221021-012607.png
    227,5 KB · Görüntüleme: 13
  • Screenshot_20221021-012607.png
    Screenshot_20221021-012607.png
    227,5 KB · Görüntüleme: 9
Hiçbir fikrim yoktu aldığım yerden görüntüsünü bırakıyorum SATA oluyor sanırım.

Hocam Windows 10 4 GB RAM neden şaka gibi anlayamadim. Çok inandirici mi gelmedi açıklarsanız 🙏

Ya Windows 10 şu an bende aktifte sadece forumda dolanırken arka planda müzikle birlikte 5 GB gibi bir RAM kullanıyor.
SSD yi sistemde kullanabilirsin SATA SSD.

Ya Windows 10 şu an bende aktifte sadece forumda dolanırken arka planda müzikle birlikte 5 GB gibi bir RAM kullanıyor.
SSD'yi sistemde kullanabilirsin SATA SSD.

Haklı olabilirsiniz. Mini PC olmasına rağmen benim Windows 8 deydi ve gayet memnunum bilgisayarımdan. Bir tanıdık aracaligi ile bu SSD'yi taktırmak için verdim oda 10'u yüklemiş ne zaman onu yükledi bilgisayar gelince kafayı yedi çünkü 4 GB RAM zaten ne bekliyoruz. Geri alma olayını çok anlamadığım için uğraşmadım ama ne olduysa ondan sonra bozuldu bir daha da açamadım.

Mini PC'nin anakartının bozuk olduğundan emin misiniz?
BIOS geliyor mu?

Haklı olabilirsiniz. Mini PC olmasına rağmen benim Windows 8 deydi ve gayet memnunum bilgisayarımdan. Bir tanıdık aracaligi ile bu SSD'yi taktırmak için verdim oda 10'u yüklemiş ne zaman onu yükledi bilgisayar gelince kafayı yedi çünkü 4 GB RAM zaten ne bekliyoruz. Geri alma olayını çok anlamadığım için uğraşmadım ama ne olduysa ondan sonra bozuldu bir daha da açamadım.
Bence o bilgisayarda bir sorun yok. MBR/EFI uyumsuzluğu gibi bir durum olmuştur. Bende de 3. nesil bir Shuttle mini PC var. Android ve GNU/Linux dağıtımlar EFI modda kuruluyor ama Windows'u EFI ile açamıyor. Sadece MBR modda açılıyor Windows.
Düzgün bir formatla kurtarılır.
İsterseniz yardımcı da olurum o konuda.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı