[İddia] Putin'e bombalı suikast düzenlendi

Girişimin ülke içinden geldiğini düşünmüyorum.
Bu arada katılıyorum Rusya, Ukrayna cephesinde yenilmemek için üstüne düşeni yapacaktır. Aşırı kuvvetli hava saldırıları, kimyasal silahlar son ihtimal olarak da nükleer silah görülebilir.
Ukrayna halkı için de, Ukrayna'lı askerler içinde, Rus askerler için de üzgünüm; savaşın en kısa zamanda bitmesini ve bu savaşın galibinin Rusya olmasını diliyorum.
Rusya'nın olası yenilgisiyle Yunanistan'ın Türkiye tacizleri artacaktır. Yine Çin ve Tayvan arasındaki gerginliğin de artacağını düşünüyorum.
Özetle yeni bir Dünya düzeni kurulacaksa Rusya'nın galibiyeti küresel denge açısından da, bizim açımızdan da faydalı olacaktır diye düşünüyorum.

Rusya'nın yenilmesi demek Çin hegemonyası'nın artık Asya da kesinleşmesi demektir ve Rusya bunu kaptırmayı pek de istemiyor. Eğer ağır bir yenilgi olursa Rusya için, Çin'in altında ezilecek bir devlet haline gelirse ki bu saydıklarım yukarıdakiler de dahil komplo teorisi, çok da ciddiye almamak lazım ama öngörü. Bu sefer federasyonlarda ayaklanmalar başlayacaktır. Rusya federatif olarak parçalara bile ayrılabilir. Girişim demişken Ruslar kendi kendine bile yapmış olabilir, savaşı uzatmak için, ya da bu girişim Ukrayna'dan veya diğer gizli servislerinde parmağı olabilir. Ama Dugin'in kızının öldürülmesi olayından sonra bilemiyorum. Şu bir gerçek Ukrayna ordusu toparladı artık ve bu delme saldırısı belki de bir Blitzkrieg'e bile dönüşebilir. Eğer bu gerçekleşirse Rus ordusun ana bölümü harkov içerisinde çembere alınırsa Rusya için facia olur ve gerisini düşününemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı