[İddia] Sony oyunları ilk günden PC'ye gelecek

BlackCaT

Kilopat
Yer
İstanbul
Dün sızdırılan insomniac Games dosyalarından PS için gelecek nesilde çıkacak oyunları; The Last of Us, God of War, Horizon ve diğer tüm exclusive oyunların tıpkı Xbox gibi aynı anda PC çıkacağı iddası atıldı. Sony Xbox gibi strateji izlerse daha çok para kazanacağını iddia edenler var. Zaten 1-4 yıl içinde oyunlar PC tarafına geliyor ilk günden getirilirse konsol satışlarında azalma olmaz mı? Şahsen yine konsol alırım optimizasyon ve uzun süre kullanım deneyimi sunduğu için ancak haber sonrası 2 farklı görüş var;

1- Sızdırılan insomniac yani bir PS exclusive yapımcısı orada PS strateji haritasının ne işi var? Muhtemelen tepki ve haber çıkarmak için yapıldı.

2- Evet doğru bizzat dosyaların içindeydi zaten Sony Activision satın alım sonrası endişelendi. 2027-28 sonrasında Call of Duty PS tarafına gelmeyecek.

Bence şuanki rotası gibi devam eder gibime geliyor Sony zaten oyundan her türlü kâr yapıyor. Konsol satışındada öndesin neden daha çok para kazanmak istesinki onuda anlamadım bütçe planın uyuyor oyun yapmaya,almaya

Dosya Ekleri

• IMG_0446.jpeg
    IMG_0446.jpeg
    125,1 KB · Görüntüleme: 110
Son düzenleme:
Bu iddia doğru olursa o zaman NVIDIA tekel olur işte PS6'yı insanlar keyfi olarak alır PS7'yi de fiziksel olarak görebilir miyiz tartışılır. Ben böyle bir şeyi yapacaklarını düşünmüyorum. 1. madde bence daha mantıklı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vallahi işimize gelir. Gelsin gelsin. 😄
Optimizasyonu nasıl yapacaklar o zaman?

Konsol alsam 10 sene oyun oynayacağım ancak o paraya PC alsam 4 sene sonra upgrade isteyecek, onu anlatmak istedim. Sony'nin böyle hamle atmasını beklemiyorum. Hem konsol satışı düşer. Tek artısı 4 yılda alacağı parayı 1 yıl içinde alacak.

Bu iddia doğru olursa o zaman NVIDIA tekel olur işte PS6'yı insanlar keyfi olarak alır PS7'yi de fiziksel olarak görebilir miyiz tartışılır. Ben böyle bir şeyi yapacaklarını düşünmüyorum. 1. madde bence daha mantıklı.

Evet bence de. Zaten kâr oranlarına baktığımızda sadece ratchet clankten zarar etmiş. O oyunu da yapma sebepleri Spider-Man, Wolverine gibi oyunlarda birkaç özelliğini kullanmaları. Yani aslında yeni bir sürücü geliştiriyorlar ki Spider-Man 2'de kullanıldı. Bu postu da PlayStation sevmeyenler makara olarak veya hackleyen adamlar ortalık karışsın diye koymuş olabilir. Sony böyle bir şeyi neden insomniac bilgisayarına koysun? Eğer yaparlarsa zaten PS7 göremeyiz.

1- Sızdırılan insomniac yani bir PS exclusive yapımcısı orada PS strateji haritasının ne işi var? Muhtemelen tepki ve haber çıkarmak için yapıldı.
Bluepoint'in yaptığı sonraki oyunun consept tasarımı da ortaya çıktı, sony ile ilgili bir kaç tane daha slayt vardı. Bilgileri çaldıkları kişi üst düzey biri olabilir, sony kendi yapımcılarına geri bildirim yapıyordur. Haber çıkartmalık bir şey yok bence.
Pc tarafına gelirsek, ilk günden geleceğini sanmıyorum. Sızan steam satış rakamları çok iyi değildi bence, sony exclusive firması olmaya devam edecek. Aynı anda pc'ye çıkarsa bir kaç yıla playstation diye bir marka kalmaz.

Konsol alsam 10 sene oyun oynayacağım ancak o paraya PC alsam 4 sene sonra upgrade isteyecek onu anlatmak istedim. Sony'nin böyle hamle atmasını beklemiyorum hem konsol satışı düşer tek artısı 4 yılda alacağı parayı 1 yıl içinde alacak.

Evet bence de zaten kâr oranlarına baktığımızda sadece Ratchet clankten zarar etmiş o oyunuda yapma sebepleri Spider-Man, Wolverine gibi oyunlarda birkaç özelliğini kullanmaları yani aslında yeni bir sürücü geliştiriyorlar ki Spider-Man 2'de kullanıldı. Bu postuda PlayStation sevmeyenler makara olarak veya hackleyen adamlar ortalık karışsın diye koymuş olabilir Sony böyle bir şeyi neden insomniac bilgisayarına koysun. Eğer yaparlarsa zaten PS7 göremeyiz

Böyle bir şey bence de olmaz hocam. Ben PC oyuncusu olduğum için hâli ile kendimi düşündüm direkt.

Bluepoint'in yaptığı sonraki oyunun consept tasarımı da ortaya çıktı, Sony ile ilgili birkaç tane daha slayt vardı. Bilgileri çaldıkları kişi üst düzey biri olabilir, Sony kendi yapımcılarına geri bildirim yapıyordur. Haber çıkartmalık bir şey yok bence.
PC tarafına gelirsek, ilk günden geleceğini sanmıyorum. Sızan Steam satış rakamları çok iyi değildi bence, Sony exclusive firması olmaya devam edecek. Aynı anda PC'ye çıkarsa birkaç yıla PlayStation diye bir marka kalmaz.

PC zaten ekstra kazancı Horizon 3.3m, God of War 2.5m, Days Gone 1.7m. Hiç de fena değil. Şunun birazını Epic satmıştır. Zaten asıl satış kendi Store'unda, haklısınız. Çizgisini korur bence de.

Böyle bir şey bence de olmaz hocam. Ben PC oyuncusu olduğum için hâli ile kendimi düşündüm direkt.

Olursa da şaşırmam. Tek üzüleceğim 24 yıllık konsolun kendini nasıl bitirdiğini canlı canlı izlemek olur.

Evet bence de zaten kâr oranlarına baktığımızda sadece Ratchet clankten zarar etmiş o oyunuda yapma sebepleri Spider-Man, Wolverine gibi oyunlarda birkaç özelliğini kullanmaları yani aslında yeni bir sürücü geliştiriyorlar ki Spider-Man 2'de kullanıldı. Bu postuda PlayStation sevmeyenler makara olarak veya hackleyen adamlar ortalık karışsın diye koymuş olabilir Sony böyle bir şeyi neden insomniac bilgisayarına koysun. Eğer yaparlarsa zaten PS7 göremeyiz

Hocam bende biliyorsunuz konsol oyuncusuyum PS'i severim falan da eğer PC'ye ilk çıktığı günden gelirse Ultra ayarlarda oynamak varken gidip de konsol almam. Kendi ayaklarına sıkarlar.

Saçmalığın daniskası olur. PS1-2-3-4 döneminde PC'ye hiç gelmeyen çuvalla oyun oldu, Nintendo oyunları zaten yok PC'de ne oldu bu firmalar battı mı? Hayır tam tersi para basıp büyümeye devam ediyorlar.

İlk günden PC'ye getirmek artı değil eksi olur, Rockstar bile GTA VI'yı ilk önce konsollarda alıp sonra PC'ye çıktığında da ikinci kez alacak milyonlar olduğunu biliyor. Nedir 4 sene ara koymazlar 1-2 sene koyarlar yine makul.

Yeni konular

Geri
Yukarı