[İDDİA] Vergisiz telefona PttAVM şartı

Vergisiz telefonu sadece PttAVM üzerinden alabileceksiniz. Sadece iddia ama gerçek olma ihtimali yüksek gibi duruyor. Eğer gerçek olursa 7000 TL değerindeki telefonu 9500 olarak gösterip bütçeyi daraltabilirler. Gerçekten şaka gibi bir yasa.

Kaynak:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@NightWist Türkiye'de üretilmiş şartı (ithalatı düşük tutmak için) olma ihtimali yüksek fakat PttAVM şartı bence ihtimal bile değil.

Yazık... Bu telefonu alacak genclerin yasitlari Avrupa’da hangi ulkeye gezmeye gideceklerini tartisiyorlar... Cok fena kandiriliyoruz.
Gerçekten durum bu şekilde. Tüm arkadaşlarım “Gezmek için İtalya mı, İsveç mi, Fransa mı, yoksa vakit bulursak hepsi mi?” gibi sorular soruyorlar. Türkiye’de ise ne yazık ki sadece ekonomi ile alakalı yorumlar yapılıyor. Basit bir cep telefonu, çoğu çocuğun hayali olmuş. Biraz ümitlendirip üzerine de bir dünya kısıtlama getirdiler.

Gerçekten durum bu şekilde. Tüm arkadaşlarım “gezmek için İtalya mı, İsveç mi, Fransa mı, yoksa vakit bulursak hepsi mi?” gibi sorular soruyorlar. Türkiye'de ise ne yazık ki sadece ekonomi ile alakalı yorumlar yapılıyor. Basit bir cep telefonu, çoğu çocuğun hayali olmuş. Biraz ümitlendirip üzerine de bir dünya kısıtlama getirdiler.

Kandiriliyoruz maalesef. Her firsatta bu durumu anlatmaya calisiyorum bir seyleri degistirmek bizim elimizde. Milyonlarca multeciyi beslememizin hesabını genclerimiz oduyor şu an. 5 milyon multeciyi ülkeden atmak demek 5 milyon bogazdan kurtulmak anlamina gelir dolayisi ile enflasyonda duzelir ekonomide. Basit kici kirik bir telefon icin nasıl heyecanlanip konu aciyorlar yazik gunah vallahi billahi gordukce kanima dokunuyor cok uzuluyorum. Macaristan da yasayan arkadasimin 3 tane iPhone model telefonu var ve her 2 yilda bir yenisiniyle degisitiriyor. Bu kisi normal standart calisan orada. Biz karnimizi doyurmak icin calisiyoruz. Ustumuze alacagimiz monta kadar bizden esirgeyenlere asla hakkkmi helal etmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı