[İddia] Windows 12 RAM gereksinimi belli oldu

GO NETWORK

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Arkadaşlar Windows 12'nin RAM gereksinimleri belli olmuş verilen bilgiye göre Windows 12 yapay zeka yı çalıştıracağından minimum 16 GB RAM gerekiyormuş ve 16 GB RAM'in büyük bir kısmını tüketecekmiş bu yüzden 32 GB RAM öneriliyorlar.

Kaynak: Windows 12’yi herkes kullanamayacak! Oyuncu bilgisayarları bile yetersiz kalabilir! İşte yeni Windows’un RAM gereksinimi…

Haberdeki yazı.

Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 12 için hazırlıklar tamamlandı. Sızıntılara göre, bu yaz piyasaya sürülecek olan Windows 12'nin minimum sistem gereksinimleri ortaya çıktı. İstenilen RAM kapasitesi, Windows 12'yi çalıştırabilecek sistemleri belirledi.

abilir-iste-yeni-windowsun-ram-gerek-1706206435142.jpg

Yapay zeka desteği geliyor!
Windows 10 ve Windows 11'in ardından gelen Windows 12, yapay zeka desteği ile dikkat çekiyor. Ancak, bu yeni özelliklerin bilgisayar sistemlerine ekstra yük getireceği düşünüldüğünde, Windows 12'nin sistem gereksinimlerinin oldukça yüksek olacağı anlaşılıyor.

abilir-iste-yeni-windowsun-ram-gerek-1706206437126.jpg

Windows 12 RAM gereksinimi belli oldu!
Ortaya çıkan verilere göre, Windows 12'yi kullanmak için minimum 16 GB RAM belleğe ihtiyaç duyulacak. Ancak, Windows 12'den en iyi performansı alabilmek için önerilen RAM kapasitesi 32 GB olarak belirlendi.

abilir-iste-yeni-windowsun-ram-gerek-1706206439592.jpg

Yapay zeka yeteneklerini kullanmak için sistemin en az 16 GB RAM belleği gerektirdiği ifade edilirken, bu özelliklerin 16 GB RAM'in büyük bir kısmını tüketeceği için 32 GB RAM belleğin sistemin rahat çalışması için önerildiği belirtiliyor.

abilir-iste-yeni-windowsun-ram-gerek-1706206442584.jpg

Windows 12'nin ayrıca işlemci ve ekran kartı konusunda da yüksek standartları gerektireceği, bu nedenle yeni sürümün sadece güçlü sistemlere kurulabileceği ifade ediliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer haber gerçekse karşıma über süper bir şey koymuyorlarsa Linux yolu gözüktü demektir. Ben bilgisayarımı bunlara yedirmem.
Zaten kullanıcının ne var ne yok verisini alıyorlardı bu yapay zeka ayağına iki katını almaya başlamazlarsa ben de bir şey bilmiyorum. Ha, bir de aylık üyelik gibi bir şey gelecek deniyor ama orasını göreceğiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı