İdeal CPU ve GPU Sıcaklıkları

Mutlu Arıcık

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Arcadia Bay
GTX 1050 ve İ5 7300HQ kombinasyonunun ideal sıcaklıkları nedir ?

Gaming Laptopum MSI GP62M 7RD bu arada.

Ben GTA 5, CS:GO, ETS2, gibi güncel oyunları oynuyorum ve GPU 65-75 Derece arasında gidiyor CPU sıcaklığı ise 80'lere kadar çıkıyor, HDD sıcaklığı boşta 32-40 oyunda ise 45'lere kadar çıkıyor Ram'im 8 GB 2400MHZ bana yeterli durumda.

Not: İç temizlik ve termal macun değişimi 4.5 ay önce yapıldı, Gaming Notebook ise 1 seneliktir, hiçbir sıkıntısını görmedim MSI markasını tavsiye ederim.

İyi günler..

Sıcaklıklarınız laptop için normal görünüyor GPUlar masa üstü bilgisayarlarda bile aynı sıcaklık değerlerinde çalışıyorlar 80-83 derece arası normaldir üzerine çıkmaya başlarsa işlemci çarpan düşürmeye bu da performans kaybına neden olur.

CPU fazla ısınıyor nedense.
Bu sıcaklıklarda birşey olacağını sanmıyorum MSI sonuçta ısıya dayanıklı parçalar takıyorlar oyun bilgisayarı yaparken.

Soğutucuyu yaz aylarında kullanın derim.

Son düzenleyen: Moderatör:
@derya78 Siz Laptop'a işkence testi yapıyorsunuz sanırım. Hemen macunu yenileyin ve güzelce temizleyin laptopu. Çözülmez ise fanı değiştirin.

Edit: Mesaj taşınmış :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı