Ideapad 3'te Windows 11'e geçilmeli midir?

şarapçı melih

Centipat
Yer
Aydın
Laptopumda Windows 11'e geçmek istiyorum. Model Lenovo Ideapad 3. (i5 10. nesil, 8 GB RAM, Iris Plus grafik) Sizce geçmeli miyim? Oyun olarak sadece Minecraft (orijinal değil) ve ara sıra CS:GO giriyorum.

Laptopumda Windows 11'e geçmek istiyorum. Model Lenovo Ideapad 3. (i5 10. nesil, 8 GB RAM, Iris Plus grafik) Sizce geçmeli miyim? Oyun olarak sadece Minecraft (orijinal değil) ve ara sıra CS:GO giriyorum.
Geçme ram kullanımı fazla oluyor 11 de.

Geçme RAM kullanımı fazla oluyor 11 de.

Boştaki işlemci kullanımıda bir tık fazla Windows 10'a göre.

Önceden nasildi bilmiyorum ama bende 8gb ram in boşta %35-%45 civarı kullanıyor. Eğer 16 yaparsan geçilebilir. Ve bu bilgisayardan bilgisayara değişiyor. Kimisi sorun yaşar kimisi yaşamaz. Denemek lazım.

Önceden nasildi bilmiyorum ama bende 8gb ram in boşta %35-%45 civarı kullanıyor. Eğer 16 yaparsan geçilebilir. Ve bu bilgisayardan bilgisayara değişiyor. Kimisi sorun yaşar kimisi yaşamaz. Denemek lazım.
Hala aynı yaklaşık 4gb ram kullanıyor bende de.
1684617481468.png

Evet Mesela benim oyun için kalan 4-5 gb oluyor. Yakın zamanda 16 gb.yapacagim ve bu sayı 11-12 ye çıkacak inşallah.
Windows 11 in ram şeyini anlamadım 16gb kullanıyordum rust da yetmemeye başladı mecbur 32 yaptım.

Windows 11'in RAM şeyini anlamadım 16 GB kullanıyordum Rust da yetmemeye başladı mecbur 32 yaptım.

Oyunlarda ekstra bir fazla kullanıyor niyeyse.

Windows 11 in ram şeyini anlamadım 16gb kullanıyordum rust da yetmemeye başladı mecbur 32 yaptım.

Oyunlarda ekstra bir fazla kullanıyor niyeyse.
Ben Forza 5 oynarken ram kullanımları gözlemliyorum. 7.5 gb ram kadar çıkıyor sonra 7 ye kadar azaltıyor. Bence Konu sahibinin 16 gb ram yapması öncekine göre daha iyi olacaktır. Ama minecraft csgo gibi oyunlarda çok da gerekli değil bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı