Çözüldü Ideapad Gaming 3 15ACH6 85 dereceyi görüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

gutibey

Picopat
Yer
Almería, İspanya
SSD veya HDD modeli
512 GB Micron marka SSD
Merhaba, 5-6 ay önce bu forumdaki kullanıcıların tavsiyesiyle bu laptopu satın aldım ancak bu laptop ile sorunlarım var. Bu sorunları yetkili servise anlattığım halde bana sorunlarınız yazılımsal deyip geri gönderdiler. Sorunlarımı aşağıda belirteceğim, bu sorunları nasıl çözebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

1-İnternetteki testlerde nazaran laptopum daha fazla ısınıyor ve performansı daha düşük. Adam 80-85 derecede 150-180 FPS CS:GO oynarken ben daha sıcak derecelerde 150 FPS'i bile göremiyorum. Bu ilk sorunum ve servis bu sorunu halen çözemedi.
2-Laptopumun ekranı en ufak bir kuvvette bile sallanıyor, ayrıca laptopu tek parmakla açmaya çalıştığımda da alt kasası bazen kalkabiliyor. Menteşesi gevşek yani, servise bunu da belirttim ancak bir sorun olmadığını söylediler ve bana geri gönderdiler.

Şimdi de bu sorunları çözemezsem aklıma bu laptopu uygun bir fiyata 2. el satıp Dell G15 5515 olan modeli almak, sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

@SEMIKAANCAKIR @messinicocugu

Çözüm
Sıcaklık ve performans sorunumu servis ile görüşerek çözdüm. Bilgisayarıma bağlanıp test yaptılar ve birkaç ayar yapmamı söylediler. Şu anlık bir sorun yok. Konu kilitlenebilir.

Sıcaklıkları hangi programla kontrol ediyorsunuz? Bana abartıyorsunuz gibi geldi. Bir kanıt, delil veri koyun önümüze tartışalım.

Sizi kandıracak halim yok, o değerleri görüyorum. Valorant gibi bir oyunda sadece menüdeyken 97 derece görüyordum, şu an düzeldi.

ÇÖZÜM: Servis ile görüşün, test yapacaklardır. Test sonucuna göre ya yazılımsal yolla ya da iç bakım için servise göndermenizi isteyecekler. Menteşe sorunum da neredeyse günümüzdeki her Gaming laptopta var. Sorun yok yani :)
Merhaba, 5-6 ay önce bu forumdaki kullanıcıların tavsiyesiyle bu laptopu satın aldım ancak bu laptop ile sorunlarım var. Bu sorunları yetkili servise anlattığım halde bana sorunlarınız yazılımsal deyip geri gönderdiler. Sorunlarımı aşağıda belirteceğim, bu sorunları nasıl çözebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

1-İnternetteki testlerde nazaran laptopum daha fazla ısınıyor ve performansı daha düşük. Adam 80-85 derecede 150-180 FPS CS:GO oynarken ben daha sıcak derecelerde 150 FPS'i bile göremiyorum. Bu ilk sorunum ve servis bu sorunu halen çözemedi.
2-Laptopumun ekranı en ufak bir kuvvette bile sallanıyor, ayrıca laptopu tek parmakla açmaya çalıştığımda da alt kasası bazen kalkabiliyor. Menteşesi gevşek yani, servise bunu da belirttim ancak bir sorun olmadığını söylediler ve bana geri gönderdiler.

Şimdi de bu sorunları çözemezsem aklıma bu laptopu uygun bir fiyata 2. el satıp Dell G15 5515 olan modeli almak, sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

@SEMIKAANCAKIR @messinicocugu

Termal macun değişimi ile ısı sorunları çözülebilir ve o sorun çözülebilir ancak meenteşe için bir şey diyemem o klasmandaki her üründe bu tarz durum oluyor geçen vatana gittim, orada ki çoğu TUF olsun Nitro olsun o şekilde. Sakın G15 almak gibi bir hata yapayım demeyin.

Termal macun değişimi ile ısı sorunları çözülebilir ve o sorun çözülebilir ancak meenteşe için bir şey diyemem o klasmandaki her üründe bu tarz durum oluyor geçen vatana gittim, orada ki çoğu TUF olsun Nitro olsun o şekilde. Sakın G15 almak gibi bir hata yapayım demeyin.

Hocam ısınma sorununu hallettim gibi gibi Turbo Boost kapattım ve bu yaz sıcağında normaldir. Menteşe işini bende çözemedim ekran hafif bir kuvvette bile sallanıyor. Bunu satıp ya o 6800H işlemcili TUF'ya da G15 alacağım. Neden G15 almayayım ki?

@merteknn

Son düzenleme:
Merhaba @gutibey , şimdi yaz aylarında benim bilgisayarım da ısınıyor şuan. Sizinle aynı kasa. İşlemci odaklı oyunlarda işlemci sıcaklığınız uçabilir. Yaz aylarında normal. 5600H'de güçlü bir işlemci ancak hangi Kip'te kullanıyorsunuz?

Sıcaklık kötüyse macun değişimiyle çözersin bir de değiştireceksen TUF alma buna bak:

Hocam TUF 16.800 TL şu an 3050 ve DDR5 4800 MHz 16 GB RAM var. Sizin attığınız model 19.000 TL.

Hocam TUF 16.800 TL şu an 3050 ve DDR5 4800 MHz 16 GB RAM var. Sizin attığınız model 19.000 TL.

O zaman o fiyata 12500H'lı Victus alınabilir TUF'a güvenilmez bence.

Merhaba @gutibey, şimdi yaz aylarında benim bilgisayarım da ısınıyor şu an. Sizinle aynı kasa. İşlemci odaklı oyunlarda işlemci sıcaklığınız uçabilir. Yaz aylarında normal. 5600H'de güçlü bir işlemci ancak hangi Kip'te kullanıyorsunuz?

Aynen CS:GO ve Valorant gibi (özellikle Valorant) oyunlarda işlemci sıcaklığım artıyor. Yaz aylarında Forest gibi bir oyunda Ultra'da 99 görmesi normal midir bilemem :D Güç seçeneği dengelide fan modu performans modunda. GPU hız aşırtma seçeneği de aktif.

Sıcaklık kötüyse macun değişimiyle çözersin bir de değiştireceksen TUF alma buna bak:

Macun daha 2 ay önce değişti hocam, beni eskiden hatırlarsınız. Bu bilgisayarı almamı sağlayan sizdiniz. Ben EZİC AJANI :D Tekrar konuşmamız güzel oldu. Bu Omen'de bütçemi aşırı aşıyor alamam büyük ihtimalle. TUF geri planda ancak G15 düşünüyorum.

O zaman o fiyata 12500H'lı Victus alınabilir TUF'a güvenilmez bence.

Victus serisini pek sevmiyorum. Ama ben ASUS fanıyım. Eğer satarsam ya TUF'ya da G15 alacağım.

TUF'un o kasası da 92-94 görüyor. Şahsen 5900HX katili 12500h a sahip DDR5 RAM'li victus alırım.

Victus sevemiyorum bir türlü HP markasını beğenmiyorum aslında. Belki bu laptopu bile satamayabilirim. Benim için aşırı düzey performans önemli değil zaten hocam şu sıralar. Ben EZİC AJANI, o meşhur Dell vs. Lenovo konusunda sizinle de görüşmüştüm bayağı. Laptopu satarsam ya TUF'ya G15 alırım. Satamazsam da kullanırım yapacak bir şey yok :)

Geri
Yukarı