Lenovo Ideapad Gaming 3 tam performansını veremiyor

gutibey

Picopat
Yer
Almería, İspanya
RAM
8 GB tek slot CL 22 DDR 4 3200 MHZ SKHynix marka RAM
SSD veya HDD modeli
512 GB Micron marka SSD
Ekran kartı
RTX 3050 Tİ MOBİLE GPU 4 GB VRAM
İşlemci
Ryzen 5 5600H
Merhaba, cihazı kullanalı 5-6 ay oldu. Ancak bir türlü o tam performansı elde edemedim. 1650 ekran kartlı laptoplarla CS:GO gibi bir oyunda en düşük ayarlarda 300 FPS gören var, ben en düşükte 200 bile göremiyorum. Cihazım ısınmıyor, tüm sürücülerim güncel. 5 ayda 8. format atışım, ona rağmen bir tepki yok. 3. konum olacak bu laptopla ilgili, ancak konuyla ilgilenen de yok. Teknik servisi arıyorum, bilgisayarıma bağlanıp test yapıyorlar. Sonuçlar gayet iyi çıkıyor ancak oyun içinde öyle olmuyor maalesef. Kullandığım laptopun linkini açıklamaya koyacağım, özelliklerine falan oradan bakarsınız. İade için 2 kere gönderdim ancak bir sorun yok deyip gönderiyorlar. Adaptörünü 170 watt olan modeliyle değiştim ancak değişen bir şey yok maalesef. Bazıları düşük ayarlarda Valorant gibi bir oyunda 200 FPS alırken, ben en düşükte 150'nin üstüne çıktığımı hatırlamıyorum. Ne yapmalıyım sizce?

Kullandığım model: Lenovo IdeaPad Gaming 3 82K200K2TX Ryzen 5 5600H 8 GB 512 GB SSD RTX3050TI 15.6" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Sizce başka testler yapmalı mıyım, SSD okuma/yazma hızı testleri, 3D Mark veya Cinebench R23 testleri falan.
@messinicocugu @SEMIKAANCAKIR @egeoz316 @merteknn @Radeon RX 5500M

@Artoria Pendragon

Son düzenleyen: Moderatör:
O değerleri yakalaman için çift kanal RAM ve MUX Switch'e sahip olmak gerekli. Cihazda MUX yok dolayısıyla yapabileceğin şeyler:
-Uyumlu bir 8 GB RAM alman. (CPU-Z'den elde ettiğin sekmelerle konu açarak)
-RAM eklemeden veya RAM ekleyerek bir görüntü aygıtına bağlaman. (Monitörün yoksa TV'ye bağlayıp cihazın ekranını kapatabilirsin.) Cihazın HDMI portunun NVIDIA GPU'ya bağlı olduğunu araştırıp öğrenmen lazım. Büyük ihtimal bağlıdır.

İkisi aynı anda olduğunda o değer veya o değere yakın bir performans alırsın. Sadece RAM performansı artırır fakat seni o değere götürmez. RAM aldığın sürece o FPS'e de pek ihtiyacın olmayacak CS:GO bazında. Gecikmeni azaltacak o kadar. O da küçük bir -ms katkısı olacak.

Hocam ekran kartı kullanımım da düşük nedense, bunu nasıl arttırabilirim ve gerçekten tek sorun RAM mi :D Hani RAM alsam düşük ayarlarda CS'de bende mi 300 görerceğim? MUX olmayan 1650 ekran kartlı laptopta bile 300 alıyor millet.

Geri
Yukarı