Ideapad Gaming 3 82K2OOK0TX şarjı Odyssey oynarken 33 dakikada %99'a düştü

VolkanG

Hectopat
Merhaba iyi günler. Laptopta şarj sorunu ile karşı karşıyayım. 3060RTX 16GB RAM RyzeN 5 5600H modelini kullanıyorum ve adaptörüm 170W. @lexoqe hocamın yazdığı incelemedeki her şeyi yapmama rağmen sorun çözlümedi. Assasin Creed Odyssey yüksek ayarlarda oynarken %100'den 33 dakika sonra %99'a üstünden geçen 40 dakika sonra %98'e düştü. Başka önerisi olan ya da bunun doğal olduğunu düşünen var ise yazabilir mi? Bilgisayarı iade etmek istemiyorum fiyatlar yine uçtu ve donanım olarak güçlü bir bilgisayar. Umarım bu sorunu hep beraber çözebiliriz. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence gayet normal hocam. Belki doğru bir kıyaslama olmaz ama benim Huawei Matebook D16 laptopumda da oyun açtığım zaman belirli zaman geçtiğinde %70'den %69'a iniyor. Güç tüketimi verilen güçten yüksek olduğu için bu tarz gerilemeler olabilir. Net bir bilgi değil ama benim bildiğim bu.

Lenovo'yu bilmiyorum ama konuyu forumda Aorus(Gigabyte Marka) laptop kullanıcıları tartışıyor. Gigabyte sitesinde durumun normal olduğunu, şarj sırasında bataryanın da bir miktar tüketileceğini belirtmiş. Lenovo ne der ona bakmak lazım.

Merhaba iyi günler. Laptopta şarj sorunu ile karşı karşıyayım. 3060RTX 16GB RAM RyzeN 5 5600H modelini kullanıyorum ve adaptörüm 170W. @lexoqe hocamın yazdığı incelemedeki her şeyi yapmama rağmen sorun çözlümedi. Assasin Creed Odyssey yüksek ayarlarda oynarken %100'den 33 dakika sonra %99'a üstünden geçen 40 dakika sonra %98'e düştü. Başka önerisi olan ya da bunun doğal olduğunu düşünen var ise yazabilir mi? Bilgisayarı iade etmek istemiyorum fiyatlar yine uçtu ve donanım olarak güçlü bir bilgisayar. Umarım bu sorunu hep beraber çözebiliriz. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Hocam yarım saatte %2 düşmesi normal.

Teşekkür ederim cevaplar için. Ege hocam aynı bilgisayar sizde de var diye biliyorum aynı sorunu yaşıyor musunuz?

Ek olarak şarjım ne kadar düşerse bu sorun haline gelir ?

Bence 40 dk de %2 düşmesi çok önemli değil. 3-4 saat oynadıktan sonra ne durumda?
Deneyip cevaplayacağım hocam yarın.

Lenovo'yu bilmiyorum ama konuyu forumda Aorus(Gigabyte Marka) laptop kullanıcıları tartışıyor. Gigabyte sitesinde durumun normal olduğunu, şarj sırasında bataryanın da bir miktar tüketileceğini belirtmiş. Lenovo ne der ona bakmak lazım.
Cevabınız için teşekkürler.

Hocam yarım saatte %2 düşmesi normal.
Cevabınız içim teşekkürler.

Ben 60a sabitleyip kullanıyorum düşüş oluyor ama bir sorun yok, yüzde 10'dan aşağısı sorun çıkarır herhalde.
Benim için de mi 10% sınır hocam ?

Muhtemelen onu denemeden net bir şey söylemek doğru olmaz gibi, ama batarya takılı oyun oynuyorsaniz vantageden şarjı kisitlayip kullanmanızı öneririm. Bataryanız daha yavaş ölür.

Geri
Yukarı