Ideapad Gaming 3 GTX 1650 LoL performansı düşük

ResulYigit

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bugün abime laptopu verdim ve gün boyunca o kullandı (Sadece ders çalıstıgını söylüyor.). Eve geldiginde laptopu açtım ve LoL'e girdim. Oyunu açtıgımda ise düşük FPS ile karşılaştım (30 FPS). Normalde denge modunda, şarja takılı değilken LoL'de sabit 140 FPS'lerde alıyordum (orta-düşük ayarlar). Bu sorun başladıktan sonra şarja takdım ve performans moduna aldım, bu sefer de 140'a bile yaklaşmadı, 130 FPS civarındaydı. Bunun sorunu ne olabilir? Daha dün harika bir şekilde oynatıyordu.

Laptop özellikleri: AMD Ryzen 5 4600 GTX 1650 8 GB RAM Lenovo Ideapad Gaming 3 laptop.

Dosya Ekleri

• lol performans modunda fps.png
    lol performans modunda fps.png
    3 MB · Görüntüleme: 51
  • lol denge modunda fps.png
    lol denge modunda fps.png
    3,3 MB · Görüntüleme: 51
Nasıl FPS degerleri degişmemiş dün denge modunda pil kullanımında 140 FPS alıyordum bir günde 100 FPS düşmüş.
Nasıl FPS degerleri degişmemiş dün denge modunda pil kullanımında 140 FPS alıyordum bir günde 100 FPS düşmüş.

1.fotograf performans + şarjdayken ki durumu, 2.fotograf denge de ve pil kullanımında.

1.fotograf performans + şarjdayken ki durumu, 2.fotograf denge de ve pil kullanımında.
Şarja takıp performans moduna aldığınızda yine 130 FPS elde etmişsiniz işte. Abiniz yanlışlıkla tasarruf moduna almış olabilir. Bir sebepten ötürü FPS 30'a kilitlenmiş de olabilir.

Şarja takıp performans moduna aldığınızda yine 130 FPS elde etmişsiniz işte. Abiniz yanlışlıkla tasarruf moduna almış olabilir. Bir sebepten ötürü FPS 30'a kilitlenmiş de olabilir.

Hayır tasarruf modunda değil, benim 140 FPS aldıgım denge modunda şarj takılı değilkenki deger.

Prize takılı değilken nasıl 130 FPS alıyorsunuz? Benim 30 FPS'e sabitlerim.

LoL'ü orta düşük ayarlarda oynuyorum ve şarj takılı degılken 130 140 FPS alıyorum.

GeForce Experience'dan prize takılı olmadığı zaman kısıtlanacak FPS değerini ayarlayabiliyorsunuz.

Bugün GeForce Experience'yi indirmiştim( daha önce kullanmıyordum) acaba bu yüzden mi oldu? Experience'ye girdigimde böyle bir ayar gördüm bu yüzden kaynaklanıyor olabilir mi?

Dosya Ekleri

• battery boost.png
    battery boost.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 45
Ondan kaynaklanıyor, bahsettiğim ayar o.

Cevabınız için teşekkür ederim battery Boost'u kapattım ve şimdi oyuna girip ne kadar FPS aldıgımı belirtecegim.
Gerçekten çok teşekkür ederim, yardım için.

Prize takılı değilken nasıl 130 FPS alıyorsunuz? Benim 30 FPS'e sabitlerim.

Görsel de pil kullanımındayken nasıl 144 FPS aldıgımın kanıtı olsun.

Dosya Ekleri

• lol denge modu fps degerleri.png
    lol denge modu fps degerleri.png
    3,2 MB · Görüntüleme: 48

Yeni konular

Geri
Yukarı