Ideapad Gaming 3 laptopta ölü piksel var

LiveStorm

Hectopat
Merhaba,
Temmuz ayının başlarında Ideapad Gaming 3-15ACH6 laptop satın aldım ve evde internetin olmayışı, bayram tatili vesaire derken bilgisayarı anca kurcalayabiliyorum.
Ölü piksel, hemen her Notebook'ta olan ve fazla göze batmayan bir şey olduğu için sorun etmeyecektim ancak siyah ekranda ekranın sağında çıkan şu çizgilerin ne olduğunu bile anlamlandıramadım. Yalnızca ortam tamamen karanlık iken belli oluyor, 1 haftadır kullanıyorum ve fark etmeme sebebim sanırım buymuş. Ortamın tamamen karanlık olması gerekiyor ve ekranın da tamamen siyah olması gerekiyor bunun gözükmesi için.
Bugün Maltepe'deki servislerine götüreceğim ancak umarım kullanıcı hatası vesaire diyerek sorun çıkarmayıp ekranımı değiştirirler. Siz ne düşünüyorsunuz?

1660201411105.png

1660201424813.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Piksel Onar bu linkten ölü pixel programını indirin sonra programı açıp go tuşuna basın küçük bir pencere çıkıcak ölü pixelinize tutun düzelme oranı var olmassa eğer bi gaaranti belgesi varsa aldığınız yere gidin yeni ekran taksınlar

1660205484969.png
1660205507943.png
bu ayarda olsun

Piksel Onar bu linkten ölü pixel programını indirin sonra programı açıp go tuşuna basın küçük bir pencere çıkıcak ölü pixelinize tutun düzelme oranı var olmassa eğer bi gaaranti belgesi varsa aldığınız yere gidin yeni ekran taksınlar

Eki Görüntüle 1481612Eki Görüntüle 1481613bu ayarda olsun
Bilgi için teşekkürler, bilgisayarı yanıma aldım bugün servise götürüp teslim edeceğim. Tahminimce çizgilerden dolayı ekranı değiştireceklerdir. Böylelikle ölü pikseli de hallettirmiş oluruz. Tek korkum kullanıcı hatası falan demeleri, tabii bunu kabul etmeyeceğim zira benimle bir alakası yok. Zaten sadece karanlık ortamda ve siyah ekranda bu şekilde gözüküyor.

Gerçekten benim asıl sorun ettiğim ölü piksel değil zaten, diğeri. Diğeri için ekranı değiştirirlerse ölü piksel de çözülmüş olacak.
Diğeri dediğiniz kenarlardaki beyazlıklar, bulutlanmalarsa o ışık sızması. Panellerde olmakta bu tür ışık sızmaları. Eğer çok rahatsız oluyorsanız servise göndermekte fayda var.

İlk görseldeki çizgiler bulutlanma değil. Ölü piksele benziyor ama ölü piksel sayısı çok fazla sanıyorum ki. Kesinlikle garantiye verin.

Diğeri dediğiniz kenarlardaki beyazlıklar, bulutlanmalarsa o ışık sızması. Panellerde olmakta bu tür ışık sızmaları. Eğer çok rahatsız oluyorsanız servise göndermekte fayda var.
İlk görsele bakarsanız Windows'u Etkinleştir yazısının üstünde dikey bir çizgi var onun biraz üstünde de anlamsız bir yatay uzun çizgi var. Serviste kesinlikle ekran değişmek zorundalar.

İlk görseldeki çizgiler ölü piksel veya bulutlanma değil. Kesinlikle garantiye verin.

İlk görsele bakarsanız Windows'u Etkinleştir yazısının üstünde dikey bir çizgi var onun biraz üstünde de anlamsız bir yatay uzun çizgi var. Serviste kesinlikle ekran değişmek zorundalar.
2-3 saate elden teslim edeceğim cihazı. O kadar garip ki, ortamda ışık varken ekran siyah olsa bile gözükmüyor. Umarım teknik servis personelleri bir şey göremeyip aynen geri vermezler. Ben ekstra söyleyeceğim tabii.

İlk görseldeki çizgiler bulutlanma değil. Ölü piksele benziyor ama ölü piksel sayısı çok fazla sanıyorum ki. Kesinlikle garantiye verin.

Ben 2. göresele göre konuştum. 1. görseldekileri gördüm ve ölü piksel olmasından da öte panel arızalı ve tamir onarım bir yana, direk değişim yada para iadesi isteyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı