Ideapad Gaming 3 oyunlarda kasıyor

İşletim sistemi
Windows 11
Valorant'ta drop yemeniz o kadar anormal bir şey değil oyundaki yeteneklerden dolayı fakat 100 FPS kadar drop görmeniz normal değil sorunun yazılımsal olduğunu umalım.
Hocam bir de laptop yeni demiştiniz Windows Update ve driver gibi yüklemeleri her şeyi yaptınız değil mi?

Evet tüm Windows güncellemelerini yaptım her şey güncel.

Hocam Denetim Masası'ndan güç yönetimine girin orada yüksek performans planını açın açık değilse.
Bir de Görev Yöneticisi'ni açın şöyle bir göz gezdirin şüpheli veya çok RAM veya CPU tüketen işlem varsa bir bakın.

Hocam Denetim Masası'ndan güç yönetimine girin orada yüksek performans planını açın açık değilse.
Bir de Görev Yöneticisi'ni açın şöyle bir göz gezdirin şüpheli veya çok RAM veya CPU tüketen işlem varsa bir bakın.

Vallaha dengeli diyor burasını diyorsanız değişmiyorda.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    44,6 KB · Görüntüleme: 20
Tamamdır yaptım peki bunun Windows 11 ile ilgisi olabilir mi sizce?

Sanmıyorum bende Windows 11 kullanıyorum yani düşük FPS sorunu yaşadığımı düşünmüyorum Valorant'ta 100-144 arası PUBG'de 60-80 arası alıyorum mid ayarlarda Windows 11 Windows 10'a göre kötü olabilir ama böyle bir sorunun kaynağı olamaz olsa olsa sistem dosyalarında hata vardır onu da CMD'ye SFC /scannow yazarak düzeltebilirsiniz.

Sanmıyorum bende Windows 11 kullanıyorum yani düşük FPS sorunu yaşadığımı düşünmüyorum Valorant'ta 100-144 arası PUBG'de 60-80 arası alıyorum mid ayarlarda Windows 11 Windows 10'a göre kötü olabilir ama böyle bir sorunun kaynağı olamaz olsa olsa sistem dosyalarında hata vardır onu da CMD'ye SFC /scannow yazarak düzeltebilirsiniz.

Bu kod neye yarıyor?

Bir problem yakalamadı denedim şimdi.

Hocam vallahi aklıma başka sebep gelmiyor son olarak NVIDIA denetim masasındaki ayarları en iyi performans için ayarlamayı deneyebilirsiniz olmazsa ilk başta dediğim gibi bir oyun daha test edin hatta sıcaklık testi de yapın oyundayken mümkünse. Kaspersky gibi antivirüs indirebilirsiniz virüs olma ihtimali düşük olsa bile. Yoksa büyük ihtimal bilgisayarınızdaki parça hasarlıdır veya soğutma sisteminin soğutmasını engelleyen bir şey vardır sorun donanımsal gibi yani. :(

Yeni konular

Geri
Yukarı