Ideapad Gaming 3 RAM ve SSD tavsiyesi

Benim eski banka kartım vardı onunla denedik fakat dış şeffaf kaplaması hemen soyuldu öyle olunca en son çare hafifçe bir kuvvet uygulayarak düz ağızlı tornavida ile deneyelim dedik fakat onun da kolayca çıkarmadığını, fazla kuvvet uygulamamızı istediğini görünce pes ettik. Plastik laptoplara karşı fobim var çok narinlermiş gibi geliyor ufak bir hatada çizik, çatlak hatta kırık olacakmış hissi veriyorlar. Şuan derdim rami takmaktan ziyade alt panelle ilgili herhangi bir yere zarar verdik mi acaba oldu. Önceden de bu esneme var mıydı yok muydu bilmiyorum, bilgisayarı salladığımda herhangi bir sallanan/kopmuş parça sesi duymuyorum.
Açıkçası bende ilkinde kredi kartı denemiştim olmamıştı. O aparat olmadan açmak çok zor gerçekten.

hocam ram takma işlemini kendiniz mi hallettiniz, kendiniz hallettiyseniz vidaları söktükten sonra plastik kapağı hangi alet ile ve nasıl açtınız biz vidaları söktük fakat o plastik kapağı zarar veririz korkusuyla açamadık pes edip geri vidaları taktık. Bilgisayarcıya götürmeyi planlıyorum.
Bir de sizde alt panelin orta noktasına kuvvet uygulayınca herhangi bir esneme hissediyor musunuz?
Evet hocam hissedebiliyorum ama anormal bir esneme gibi değil. Standart plastik esnemesi. Kırılacak gibi vs hissettirmedi. Bolca kaba kuvvet gerektiriyor o da doğru. Ben Aliexpress tarzı yerlerdeki telefon tamir kitinin içinden çıkan penaya çok benzeyen ama bir tık daha sert olan bir aparat kullandım

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı