Ideapad Gaming 3 vs Nitro 5

Render/editle işiniz yoksa Nitro alın. Malzeme kalitesi olarak farkları yok, aksine Lenovo'nun klavyesi piyasadaki en iyilerden ki bence en iyisi, net. Ekran panel olarak bir ara ciddi araştırmıştım ve Ideapad'in ekranı nits ve renk gamutu olarak daha öndeydi. Onun dışında karar sizin.

Katılıyorum bende aynı fikirdeyim. Nitro'nun klavyesiyle ilgili oldukça fazla şikayet var. Birinin iyi yaptığını biri kötü yapıyor. Aynı otomobil rekabeti ve telefon rekabeti gibi.

Ideapad alacaksanız aynısı İtopya'da 9200₺ bilginize.

İtopya'dan alınmadığı sürece bence her yerden alınabilir. Teslimatı çok sıkıntılı.

Pil performansı da olsun diyorsan Lenovo direk alınır. Fakat cihazlar arasında ekran kartı farkı var. Ne tür oyunlar oynayacağınızı belirtirseniz daha iyi yorum yaparız.
pil konusu da önemli tabi ki çünkü öğrenciyim sürekli şarjda kullanamam en azından dışardayken ben gta 5 cs go valorant pubg gibi oyunları mümkünse en son grafiklerde oynamak istiyorum en başta da belirttiğim gibi benim 2 senede bir laptop alacak lüksüm yok maalesef uzun süredir birikim yapıyorum o yüzden alacağım ürünün beni uzun seneler götürmesi gerekiyor

Senin için oyunlarda iki kriterden hangisi önemli?
Yüksek FPS mi yoksa yüksek görüntü kalitesi mi?
Acer alırsan yüksek görüntü kalitesine sahip olursun.
Lenovo alırsan yüksek FPS ve çok yüksek olmasa da yüksek bir görüntü kalitesi alırsın.
Lenovo'nun işlemcisi 8 çekirdekli çok güçlü. Acer'ın işlemcisi 4 çekirdekli olacağı için FPS temelli oyunlarda Lenovo'dan daha zayıf kalır.
Bu saydıklarımdan hangisi sana daha uygunsa onu satın al.
Malzeme kalitesi iki cihazında aynı. Hiçbir fark yok. Lenovo'nun malzeme kalitesine laf atanın aklından şüphe ederim. İki ürününde malzemesi aynı çünkü.
hepinize cevaplarınız için çok teşekkür ederim ben öyle aşırı oynayan birisi değilim ama yeri geldiğinde gta 5 pubg valorant bir kaç saat de olsa oynamak isterim benim için öncelikli kriterler var şarj süresi gibi ekran kalitesi ve uzun ömür benim için çok önemli performanslı olacak diye kaliteden ödün vermek istemiyorum günün çoğunu internette vakit geçirerek kullanacağım
teşekkür ederim :)
acer demenizin sebebi ekran kartı mı yoksa başka kriterler de var mıdır ?

Oyun ve gündelik işler için Acer.
Render ve gündelik işler için Lenovo.
Ayrıca 1650Ti ile 1660Ti arasında hatrı sayılır bir fark var.Renderla işiniz yoksa i5 size yetecektir.

Oyun ve gündelik işler için Acer.
Render ve gündelik işler için Lenovo.
Ayrıca 1650Ti ile 1660Ti arasında hatrı sayılır bir fark var.Renderla işiniz yoksa i5 size yetecektir.
oyun ve gündelik işler için arıyorum ancak işlemci uzun süreler benim ihityacımı karşılar mı acaba bunu bilemiyorum
Yüksek ayarlarda oynayacağım dersen 1650 Ti seni üzer. ACER al. Oyunu ekran kartı oynatır.
her zaman oyun oynamam ancak orta grafiklerde de oynamak isterim yüksek grafik de oynamak isterim acer de işlemci sizce bir kaç sene sonra sorun yaratmaz mı
Acer GTA 5 Ultrada 70-80 FPS alıyorum.
doğrudur malzeme kalitesi ses ve pil kalitesi hakkında bilgi verir misiniz

Her zaman oyun oynamam ancak orta grafiklerde de oynamak isterim yüksek grafik de oynamak isterim Acer de işlemci sizce birkaç sene sonra sorun yaratmaz mı?
Neden yaratsın? Lenovo'daki işlemciyi kullanamazsın ki zaten. Oyunlarda işlemci yatar kenarda, ekran kartın parçalar kendini.

Yeni konular

Geri
Yukarı