İdeolojiniz nedir?

Hocam bazıdan kastınızı biraz açarsanız, cevap verebilirim.
Bazi minarsistler guvenligi ve hukuku devlet saglasin diyorken bazilari sadece hukuk saglasin diyor aslinda burada cekilen cizgi bile kisiden kisiye degisiyor ve bir temele dayanmiyor bence.

Mesela siz hangi noktalarda "Devlet olmazsa olmaz." diyorsunuz ve neden gonulluluge dayali olarak bireylerin, sirketlerin ve sivil toplum kuruluslarinin bunlari saglayamayacagini dusunuyorsunuz?

İlk öncelikle ben söyleyeyim :) kemalistim türkçüyüm.

Mazo. Beni banlatmakmı istiyorsunuz?

Tam olarak ne olduğumu ben de bilmiyorum. Benim görüşüme göre bende varsa sende de olmalı, sende varsa bende de olmalı. (bundan kasıtım örneğin ben 10.000₺ maaş alıyorsam sen de 10.000₺ maaş almalısın, komünizm düşünce yapısı altında ben 10.000₺ maaş alıyorken sen 5.000₺ alıyorsan benim 2.500₺'mi seninle paylaşmam gerekir) komünizm desen değil, aklıma başka tanım da gelmedi gece gece.

O zaman her kesin küçük kardeşi nihilist :D

Bazi minarsistler guvenligi ve hukuku devlet saglasin diyorken bazilari sadece hukuk saglasin diyor aslinda burada cekilen cizgi bile kisiden kisiye degisiyor ve bir temele dayanmiyor bence.

Mesela siz hangi noktalarda "Devlet olmazsa olmaz." diyorsunuz ve neden gonulluluge dayali olarak bireylerin, sirketlerin ve sivil toplum kuruluslarinin bunlari saglayamayacagini dusunuyorsunuz?
Devlet değil sistem güçlü olmalı bence. Örnek olarak Belçika, Niderland ve İsviçre gibi ülkeleri göstermek lazım. Çünkü adamlar uzun süre cumhurbaşkansız kalıyor ama her kesin kafa rahat ne de olsa kurulmuş mevcut sistem iyi. Bir problem olmaz, olamaz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı