İftiraya uğrayip öldürülmek kolay mı?

Kadin erkeği öldürdüğünde kadın dernekleri öz savunma haktır diye bağırıyor.
Hangi kadın için? Kocasından dayak yiyen ve neredeyse ölme noktasına gelen kadın için mi?

Mesela yasak aşkını öldüren kadını, kadın taciz uğradı için öldürmüştür diyende ben değilim.
Spesifik 1-2 olayı cımbızlayıp tüm olaylar böyle demek kadar saçma bir şey yok. Aşağılık kompleksinizden kurtulursanız ülkemizdeki kadınların sorunlarını daha iyi anlayabilirsiniz. Ben Meriç falan değilim hatta çoğu kişiye göre cinsiyetti bir adamımdır. Kadınları aşağılayan mizahlar yapmayı falan da severim ama hangi kadın için? SJW başkanlığı yapan Avrupalı kadınlar için. Bizim kadınlarımız Avrupa'lı kadınlar kadar rahat yaşamıyor. Bizim ülkede bi' kadın etek giydiği zaman 45 tane adam bakar, 4 tanesi laf atar veya bıyık altından homurdanır, 1-2 tanesi ellemeye çalışır. Normal bir ülke değiliz yani. Efe Aydal sevdiğim bir insan, ama bazı şeyleri abartıyor ve gerçekçi bakamıyor. Lütfen oradan buradan duyduğunuz şeyleri satmak yerine kendi fikriniz olsun.

Bu ülkeye dair bir umut taşımıyorum.

Mantık şu her ülke kötü bu ülke sütten çıkmış ak kaşık bu ülkenin son 50 yılını araştırırsanız anlarsınız demek istediğimi.

Yine gizli kadın düşmanları toplanmış. Çok seviyorum bu tür konuları. Sizin tartıştığınız şey aslında nefsi müdafaa ile ilgili. İki erkek düşünün adam çıkıp "karşımdaki bana bıçak çekti beni öldürecekti ben de kendimi korumak için onu öldürdüm" deyip geçebilir. Bunu kadın da yapabilir. Yani olayın kadınlarla alakası nedir? Bir kadın tacize uğradığı için birisini öldürme hakkına sahip falan değil. Yani bu gerçekten yaşansa, gerçekten bir kadın tacize uğrasa ve o adamı öldürse o kadın yine hapis yatar. Sanki kadınlar ne derse o oluyormuş gibi algı yapıp niye kadınları linçliyorsunuz? Sanırsın Norveç gibi ülkeyiz, Türkiye'deki kadınların hiçbir sorunu yok da tutup bu tartışılıyor. Yahu yaşadığın ülkede elin Afgan'ı 17 yaşındaki kızı taciz edip kafasını taşla ezerek öldürüyor. Ne anlatıyorsun? Neyi tartışıyorsun? Bu kadar mı ezik insanlarsınız?

Safi yalan ama çok temiz yalan. Yok böyle bir şey. Bu dediğiniz "o saatte orada ne işi varmış" diyen yobaz tayfanın uydurduğu şeylerden biri. Ya siz de kadın düşmanısınız ya da kafanız gerçekten çalışmıyor.

Avukatın videosunu izlemenizi tavsiye ederim. Video Kendisi avukat, video sununda umarım Avukat bilmiyor da demezsiniz :D Söz konusu ülkemizin adaleti.. malesef dogru calısmıyor, avukatında söylediği gibi kişinin kendisinin masumlugunu ispat etmesi gibi birşey olmamalı.

Avukatın videosunu izlemenizi tavsiye ederim. Video Kendisi avukat, video sununda umarım avukat bilmiyor da demezsiniz :D Söz konusu ülkemizin adaleti maalesef dogru calısmıyor, avukatında söylediği gibi kişinin kendisinin masumlugunu ispat etmesi gibi bir şey olmamalı.

İstanbul Sözleşmesi kaldırılırken hükümet tarafından bu tür tartışmalar yapılmadı, çünkü öyle bir durum yoktu zaten. Ne dendi? Aile yapımızla uygun değil, eşcinselliği özendiriyor gibi gibi şeyler.

Videodaki adam boş yapıyor. Avukat olması her söylediğinin doğru ve mantıklı olduğu anlamına gelmiyor. Tırnakçı kadınlar için "bizi taciz etti deriz" örneği veriyor. Bunu şimdi yapamaz mı? Bunu hala yapabilir. Yani olayın İstanbul Sözleşmesiyle alakası yok ki.

Kadının beyanı esastır kısmı koruma ve soruşturma kısmını kapsıyor. Yani "şu adam bana tecavüz etti" dediği için kimse 10 yıl hapis yatmıyor ama soruşturma açılıyor. Açılması da lazım zaten yoksa nasıl doğru olup olmadığını anlayacaksın? Kişi bunu kötüye mi kullanıyor o zaman sen de karşı tazminat davası açarsın. Siz avukatların hepsini melek mi sanıyorsunuz bilmiyorum ama hayır değiller. Eşini 36 yerinden bıçaklayarak öldüren adamı da savunan bir avukat var. O avukatla konuşursanız sizi müvekkilinin masum olduğuna ikna eder gibi.

Yahu adam kendisi diyor "adli tıpa sevk edildi cinsel istismara dair hiçbir kanıt bulunamadı" diye. Ne oldu demek ki kanıt aranıyormuş değil mi süper zeka arkadaşım? Ne yapıyormuş mahkeme delil arıyormuş. Kanıt aramadan hapse atacak olsa niye kanıt aramayla uğraşsın? İstanbul Sözleşmesinin hangi maddesinde "kanıt olmaksızın hapse atılır" yazıyor? Bunu hangi aklı mantığı olan insan onaylar zaten? Üstte de dediğim gibi kadının beyanı esastır kısmı koruma ve soruşturma kısmı için geçerli. Eğer kişi gerçekten masumsa beraat alır, en azından doğru işleyen bir yargı sisteminde alır. Senin yargı sisteminin bozuk olması İstanbul Sözleşmesinin hatası değil.

Kaynak: https://rm.coe.int/1680462545
Kaynak 2:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı