Çözüldü igdkmd64.sys mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 7
Yer
East Coast
Arkadaşlar olay şöyle gelişiyor: Ben ne zaman Intel grafik sürücüsü kursam, kurulumun bittiği hakkında bildirim geliyor ve hemen ardından ekran kararıp geliyor. Sonra bakıyorum ki harici ekran kartı sürücüm ve kurulmuş olan Intel sürücüm siliniyor. Ve ben bilgisayarı yeniden başlattığımda ekran en az iki kez titredikten sonra bu mavi ekran hatasını alıyorum. 1 günde yaklaşık 5 kez olmuş olan bu mavi ekran hatası yüzünden bazı işlerim aksadı. Bilgim yettikçe çözmeye çalıştım. Ayrıca bu mavi ekran hatasının Intel grafik sürücüsünden kaynaklandığını da biliyorum. Fakat hala sorunu çözüme kavuşturabilmiş değilim. Değerli yardımlarınızı bekliyorum.
Minidump dosyaları:

Çözüm
Windows 8.1'e format atıp sorun çıkıyor mu deneyeceğim. Çünkü daha 1 hafta öncesinde Windows 10'da hiçbir sorunu yoktu. Oyun da oynayabiliyordum.
Hocam şu an Windows 8.1 kullanmaktayım. Herhangi bir sorun yok. Tüm sürücüleri kurdum hatasız çalışıyor. Yardımlarınız için teşekkür edip, iyi çalışmalar dilerim.
Hocam yazılım mühendisliği okuyorum 2 yıldır ama hala sorunu çözebilmiş değilim birkaç arkadaşımla da baktık o da anlamadı. Hangi sürücüyü kurarsam kurayım yine o ünlem işareti oradan kalkmıyor. Donanım kimliği ile de baktım hala olmuyor.😕

Cihazın BIOS'unu güncelleyip deneyebilirsiniz. Bu şekilde çözümler de var. Harici ekran kartı da sorunlu olabilir.

BIOS son sürümde ve ekran kartımda sorun olması mümkün değil. Neyse hocam ben bir şeyler deneyeceğim tekrar ilginiz ve yardımlarınız için teşekkürler. En azından sorunun en büyük kısmını yani mavi ekranı çözmüş olduk. Çok sağ olun iyi akşamlar.

Ekran Alıntısı5.PNG

Sorunlu gözüküyor hocam. @Recep Baltaş hocamın dediği gibi de işlem gerekebilir.

Windows 8.1'e format atıp sorun çıkıyor mu deneyeceğim. Çünkü daha 1 hafta öncesinde Windows 10'da hiçbir sorunu yoktu. Oyun da oynayabiliyordum.
Hocam şu an Windows 8.1 kullanmaktayım. Herhangi bir sorun yok. Tüm sürücüleri kurdum hatasız çalışıyor. Yardımlarınız için teşekkür edip, iyi çalışmalar dilerim.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı