iGPU ile Ekran Kartı Yanması

BrainHacker

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Königswinter
Daha fazla  
Meslek
Profesyonel Talebe
İ5-3330'un GPU'sunu OC ederken yaktım. Ekran sapıttı, BİOS ayarlarını sıfırladım ama düzelmedi. Acaba CPU kısmına zarar gelmiş midir? Ekran kartı taksam düzelir mi? :cry: Düzeltmenin bir yolu var mı?

:lanet::lanet:

1492422606072910524206.jpg

1650MHz - 1,6V da kararlı bir durum elde etmiştim. Crysis 3'ü 25-30 FPS'de oynuyordum min ayarlarda. Biraz fazla cesur davrandım 1,84 civarı yandı:cry:

Geçmiş olsun, ekran kartı taktığınızda düzelebilir diye düşünüyorum. İstanbul Anadolu yakasında yaşıyorum, eğer istersen geçici ekran kartı konusunda yardımcı olabilirim.

iGPU işlemcinin farklı bir bölümünde olduğu için işlemcinizin başka bir bölümüne zarar vermez. İçim rahat olsun dersen Intel Diagnostic Tool ile işlemcinin her fonksiyonunu test edebilirsin. Ayrıca başka ekran kartı takarsan sorunsuzca görüntü alabilirsin.

Teşekkürler. Ekran kartı takacağım.

Geçmiş olsun, ekran kartı taktığınızda düzelebilir diye düşünüyorum. İstanbul Anadolu yakasında yaşıyorum, eğer istersen geçici ekran kartı konusunda yardımcı olabilirim.
Teşekkür ederim. Ben İstanbul'a uzağım. Yakında ekran kartım gelecek. Deneyip yazarım buraya.

Sistemi daha 2 gün önce toplamıştım.:cry: Allahtan pahalı parçalar seçmedim.

Keşke intel HD ekran kartı ile O.C uğraşmayaydın. Gidip bir 1050 Ti alabilirsin. Darboğaz yapar mı bilmiyorum ama 1060'da kullanabilirsin. AMD olarak da seçeneklerin çok, RX 470, 480 olabilir ama intelin ekran kartını kullanma zaten felaket bir şey.

Son düzenleyen: Moderatör:
Beyler Bir Sorun VE Sorunum Var Benim İGPU Etkinleştirdim 2. Monitörü Anakartın VGA Girişine Taktım 1. Monitör İse NVIDIA GT710 ile çalışıyor sistemimde herhangi sorun oluşur mu ? (uğraştığım şeyler video çekme,oyun,vb. şeyler.Not: Burada Yeniyim De Kusuruma bakmayın )

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı