İkametgâh değiştirilirse istenen liseye gidilebilir mi?

tekken12

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu an ikametgahım Ataşehir'de gitmek istedigim lise Maltepe'de OBP ile alıyor. İkametgahımı şimdi gidip Maltepe'ye alsam istediğim lise beni alır mı? Babam eğer değiştirirsek devlet ikametgahını okul için değiştirdigini anlar ve lise seni almaz diyor sizce ikametgahımı Maltepe'ye alsam okul beni kabul eder mi?

Ben de vakti zamanında öyle yapmıştım. İkametgahım Zeytinburnunda gözüküyordu okumak istediğim lise avcılardaydı. Avcılara taşıdım ikametgahımı ve o bölgede oturduğum için lise beni almış oldu. Benim bahsettiğim zaman 8-9 yıl önce. Şimdi mevzuat değişmiş midir bilmem.

Arkadaşlar şu an ikametgahım ataşehir'de gitmek istedigim lise Maltepe'de OBP ile alıyor. İkametgahımı şimdi gidip Maltepe'ye alsam istediğim lise beni alır mı? Babam eğer değiştirirsek devlet ikametgahını okul için değiştirdigini anlar ve lise seni almaz diyor sizce ikametgahımı Maltepe'ye alsam okul beni kabul eder mi?

Hocam alakası yok puanınız önemli.

İkametgahını öyle ha deyince taşıyamıyorsun. Belirteceğin adreste başkası oturuyorsa senin orada oturduğunu kanıtlayan belge istenir, kira kontratı ya da elektrik aboneliği belgesi gibi. Yani orada ikamet etmezken aldırman çok zor. İstediğini de yapamazsın böylece.

Geri
Yukarı