Sınavsız liseye gidilebilir mi?

yiğit321321

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ben LGS'den yüksek alacak bir öz güvenim yok. Bu yüzden de sınavsız liselere girmek istiyorum. İstediğim lise Sadabat Anadolu lisesi ama ben Şişli'de oturuyorum. Sıkıntı olur mu?

6, 7 ve 8 sınıf ortalamanız eğer yüksekse o lisenin sınavsız alım yapıyor mu eğer yapıyorsa kaç puan ile yapıyor öğrenebilirsiniz. (düzeltme: OBP ile sadece Anadolu - imam-hatip ve meslek liselerine gidiliyor.

Hocam şuan lise 3 okuyan bir insan olarak söylüyorum sana. Çok çalış yoksa ilerde çok pişman olacaksınız. Ortaokulda günlük 1 , 2 saat çalışmayla birlikte çok güzel liselere gidebilirsin. Gerçekten günlük 1 saat ayırsan bile nitelikli bir anadolu lisesine gidebilirsin.

Gideceğin okul ile alakalı. 6, 7 ve 8. sınıf ortalaması ile alıyorsa puanların yüksekse girersin. LGS ile alıyorsa giremezsin. Ayrıca özgüvenin olsun çünkü LGS çok kolay bir sınav. Bu kafayla gidersen ileride en önemli sınav olan YKS'de bir şey başaramazsın. Şimdiden kendine bu sınav olayını aşıla.

Girebilirsin ama şuan tüm okulların OBP si yüksek (Anadolu)
79 istiyor

Gideceğin okul ile alakalı. 6, 7 ve 8. sınıf ortalaması ile alıyorsa puanların yüksekse girersin. LGS ile alıyorsa giremezsin. Ayrıca özgüvenin olsun çünkü LGS çok kolay bir sınav. Bu kafayla gidersen ileride en önemli sınav olan YKS'de bir şey başaramazsın. Şimdiden kendine bu sınav olayını aşıla.
Obs puanım yetiyor gibi 2. Dönem 83 olursa ortalamam gidebilirim ama okul kağıthanede ben şişlideyim

6, 7 ve 8 sınıf ortalamanız eğer yüksekse o lisenin sınavsız alım yapıyor mu eğer yapıyorsa kaç puan ile yapıyor öğrenebilirsiniz. (düzeltme: OBP ile sadece Anadolu - imam-hatip ve meslek liselerine gidiliyor.
Benim puanım yetiyor gibi 2. Dönem ortalamam 83 olursa gidebiliyorum ama okul Kağıthane de ben şişlideyim sıkıntı olurmu

Hocam şu an lise 3 okuyan bir insan olarak söylüyorum sana. Çok çalış yoksa ileride çok pişman olacaksınız. Ortaokulda günlük 1, 2 saat çalışmayla birlikte çok güzel liselere gidebilirsin. Gerçekten günlük 1 saat ayırsan bile nitelikli bir Anadolu lisesine gidebilirsin.

Özguvenimin düşme sebebi bir tane çocuk vardı çocuk 95'in altı almiyordu çocuk LGS'ye girdi 300 aldı o 300 alıyorsa bende herhalde 200'lerde alırım diye düşünüyorum.

Girmende bir sakınca yok ayrıca şunu konuşmak isterim;
Rotary iyi bir lise öğrenci seçer üst seviye eğitim verir, paksoy kötü bir lise orta öğretim başarı puanının altında da öğrenci alır okul gereksiz doludur seviyesi düşüktür öğretmende ona göre zorlar... Yani eğitimi kötüdür bak ben demiyorum OBP ile alan her lisemi kötü hayır fakat OBP ile alan bir lisenin iyi olması için bence 90 üstü bir ortalamayla alması lazım bu da okulun iyi olduğunu kanıtlamaz ha iyi bilesin.

79 istiyor.

OBS puanım yetiyor gibi 2. dönem 83 olursa ortalamam gidebilirim ama okul kağıthanede ben şişlideyim.

Benim puanım yetiyor gibi 2. dönem ortalamam 83 olursa gidebiliyorum ama okul kağıthane de ben şişlideyim sıkıntı olur mu?

Özguvenimin düşme sebebi bir tane çocuk vardı çocuk 95'in altı almiyordu çocuk LGS'ye girdi 300 aldı o 300 alıyorsa bende herhalde 200'lerde alırım diye düşünüyorum.

Onu okula gidip görüşebilirsiniz o okula gitmek için ve 1 donem ortalamaları etki etmiyor önemli olan 2 dönemdir.

Geri
Yukarı