İki farklı Logitech F710 Windows 11'de tek bir kontrol cihazı gibi gözüküyor

Daha fazla  
Selam,

İki adet F710'um var. Tek bir tanesini kullandığım zaman oyunlarda (Steam'de) bir problem yaşamadan kullanabiliyorum.

Fakat iki tanesini beraber kullanmak istediğimde oyunların çoğu doğrudan bir tanesini hiç görmezken bazı oyunlarda ikisi de tek bir kontrol cihazıymış gibi kabul ediyor (yani ikisi de tek bir karakteri hareket ettirebiliyor?).

Sorunu fark etmem oğlumla Lego Star Wars Complete Saga oynamaya çalıştığımda oldu. "Eski bir oyun, belki ondan kaynaklıdır" dedim ama sorunun Castle crushers veya MotoGP 22 gibi nispeten yeni oyunlarda da devam ettiğini gördüm.

Ek; XBox PC GamePass ile oynanan oyunlarda bir tanesi dahi çalışmıyor. Bu da yeni bir problem oldu.
Ek 2; aşağıdaki ekran görüntüsünde yer aldığı üzere cihazlardan biri F710 olarak gözükürken diğeri Logitech Cordless Rumblepad 2 Gamepad olarak gözüküyor. İkisi de ön tarafında XInput modunda.

İlk takılan ne olursa olsun Logitech Cordless Rumblepad 2 Gamepad olarak gözüküyor. İkincisi ise XInput DirectInput modlarını değiştirince F710 olduğunu anlıyor?
1704305544884.png

Konuya ilişkin yardımlarınızı rica etmekteyim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı