Çözüldü İki işletim sisteminden biri nasıl silinir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cicenes35

Hectopat
Makaleler
3
Arkadaşlar nostalji olsun diye öbür diskim boşta kaldı diye Vista kurdum. Ancak bir türlü format atamadığım için hata verdiği için mecburen ilk oraya 7 kurdum ardından oradan Windows Vista'ya yükselttim. Ancak şimdi 7'yi silmek istiyorum. Nasıl yapacağım?

Çözüm
Tamamdır o zaman hocam windows.old klasörüde var.

Evet hocam.

O klasoru sil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O klasoru sil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oldu mu hocam?
Arkadaşlar nostalji olsun diye öbür diskim boşta kaldı diye Vista kurdum. Ancak bir türlü format atamadığım için hata verdiği için mecburen ilk oraya 7 kurdum ardından oradan Windows Vista'ya yükselttim. Ancak şimdi 7'yi silmek istiyorum. Nasıl yapacağım?

Hocam aynı disk üzerinde iki işletim sistemi olamaz (yani olamaz derken onu kendiniz belli programlarla yapmanız gerek). Bu yüzden en fazla disk üzerinde Windows.old adında bir klasör vardır ve Windows 7 yüklü değildir.

Var içinde iki tane işletim sistemi var hocam. Direk yükselttim ben.

Nasıl yani siz boot ederken bir seçme ekranı gibi bir şey mi çıkıyor anlayamadım biraz daha açar mısınız konuyu?

Windows tusu+r MSConfig yaziyorsunuz oradan onyukleme orada pcinizdeki isletim sistemlerin goreceksin hangisni silmek istiyorsaniz secin orada sil tusu var.

Windows tusu+r MSConfig yaziyorsunuz oradan onyukleme orada pcinizdeki isletim sistemlerin goreceksin hangisni silmek istiyorsaniz secin orada sil tusu var.

Baktım ancak görünmüyor hocam.

Nasıl yani siz boot ederken bir seçme ekranı gibi bir şey mi çıkıyor anlayamadım biraz daha açar mısınız konuyu?

Hocam benim hatamkusuruma bakmayın yükselttim demişim demek istediğim 7'yi kurdum ardından Vista ISO'yu indirdim yükseltmeden direk kurdum.

Baktım ancak görünmüyor hocam.

Hocam benim hatamkusuruma bakmayın yükselttim demişim demek istediğim 7'yi kurdum ardından Vista ISO'yu indirdim yükseltmeden direk kurdum.

Flash bellege yazdirip format atdiniz değil mi? O zaman diger isletim sistemi kalmaz kalsada windows.old klasorunde kalir.

Flashsız yaptım hocam direk indirdim ISO'nun içini açtım setupa tıkladım.

Hocam bu işlemi yaptıysanız bile şu an içinde Windows 7 olması imkansız maksimum windows.old dosyası kalmıştır.

Yeni konular

Geri
Yukarı