İki RAM takınca sistem açılmıyor

MuzluX

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
RAM'lerin ikisi de Crucial 8 GB 2400MHz DDR4 udımm basics series CB8GU2400.
CL değerlerini bilmiyorum, bugün yeni aldığımı taktigim zaman PC'nin fanları döndü ama bir saniye sonra kapandı açıldı kapandı açıldı görüntüde gelmedi sorun nedir acaba? Bu arada yeni aldığımı çıkarttıktan sonrada sorun devam etti.

RAM'i taktım ikisini de bu sefer görüntü gelmedi.
Evet, konu başından beri bunu diyorsunuz. Bunun farkındayız zaten. Sorduğumuz sorulara cevap vermeyi düşünür müsünüz bu sene içerisinde sayın Muzlu Pikachu?

Evet, konu başından beri bunu diyorsunuz. Bunun farkındayız zaten. Sorduğumuz sorulara cevap vermeyi düşünür müsünüz bu sene içerisinde sayın muzlu pikachu?

Sanırım ilk seferinde RAM'i takarken tam takmadım ve güç verince slot veya RAM yandı onun için hiçbir şey diyemiyorum. Benden istediğiniz testleri yapamıyorum çünkü ikisini de ayrı ayrı aynı slota taktım ama bir sonuç alamadım. Dediğim gibi slot yanmış olabilir. Diğer slotu denemedim bu işte yeniyim bu ilk kasa acisim oldu yakında yeni parçalar gelecegi için anakarti iyice mahvetmek istemiyorum.

BIOS konusuna gelecek olursak yazılımsal olarak sifirlama imkanım olmadığı için BIOS pili ile sifirlayabilirim ama RAM slotu yanmış ise bu işe yaramaz zaten. Yardımınız ve ilginiz için teşekkür ederim.

Sanırım ilk seferinde RAM'i takarken tam takmadım ve güç verince slot veya RAM yandı onun için hiçbir şey diyemiyorum. Benden istediğiniz testleri yapamıyorum çünkü ikisini de ayrı ayrı aynı slota taktım ama bir sonuç alamadım. Dediğim gibi slot yanmış olabilir. Diğer slotu denemedim bu işte yeniyim bu ilk kasa acisim oldu yakında yeni parçalar gelecegi için anakarti iyice mahvetmek istemiyorum.

BIOS konusuna gelecek olursak yazılımsal olarak sifirlama imkanım olmadığı için BIOS pili ile sifirlayabilirim ama RAM slotu yanmış ise bu işe yaramaz zaten. Yardımınız ve ilginiz için teşekkür ederim.

BIOS sıfırlarsanız RAM'lerin bir ihtimal çalışma imkanı var.

Geri
Yukarı