İki yıllık ilişkiden sıkılmak

Kendinin mutsuz olduğunu düşündüğün için onu yarı yolda bırakan 3. flörtü olmak istiyor musun? İstemiyorsan bırakma. İlişkine heyecan katacak şeyler yapmaya çalış. Buradaki fikirler yetersiz kalırsa ChatGPT'ye sor.

En son burada küfür yemiştim ban yemeden önce. Ondan kalma bir his sanırım.
Sizi çok iyi anlıyorum. Daha geçenlerde hakaret edenlere hakaretle karşılık verdiğim için ben uyarı aldım ancak diğer arkadaşları rapor ettiğim halde uyarı almadılar aksine rapor ettikten sonra mesajları düzeldi. Bir bilet açtım ancak kaç gündür ses seda yok büyük ihtimal geçiştirirler onu da. Böyle durumları sadece ben yaşamıyormuşum en azından bunu öğrendim :D

Ayrılmak isteyip ayrılamamanız 2 durumdan kaynaklanıyor birincisi ilgi eksikliği hissedeceksiniz halihazırda karşı cinsle konuşmuyorsanız. İkincisi vicdanınız varsa kız için üzülüyorsunuz empati yaptığınız için istemiyorsunuz çünkü geçmişte sizde bu durumla karşılaştınız. Ayrılmayıp devam edersen bir süre sonra katlanamayacak hale geleceksin ve büyük ihtimal kavga edip ayrılacaksın (içindeki sevgi ve aşk bittiği için ayrılık kaçınılmaz.) Hemen ayrılırsan bu sefer boşlukta olacaksın bir süre ve sonrasında ona geri dönmeli miyim hissi basacak. İki ucu boklu değnek ama kızın boşuna duygularıyla oynamana gerek yok. Hislerin öldüyse ona açıkla şu an onu sevmişsin gibi yaparak daha çok zarar veriyorsun.

Hocam tam olarak sevmiyorum demekte içimden gelmiyor ikimizde ilişkimiz için çokça kez fedakarlık yaptık bana çok yardımcı oldu onun asla hakkı ödenmez ayrıldıktan sonra dediğiniz gibi ya çok büyük bir pişmanlık yaşarsam çünkü bunu çoğu insan yaşamış ve yıllarca pişmanlıklarını çekmiş. Annesiyle ve kardeşiyle de tanıştım çok yakınız ama bilmiyorum mesela ilişkimiz sorunsuz bir şekilde ilerlese evliliğe kadar veya aileleri tanıştırmaya kadar yine çok zor bir ihtimal ailelerimiz çok farklı onun babası galerici benim babam ise fabrikada çalışan bir işçi.

Bunu bende yaşadım kafanın içi çok dolu görüyorum pişman olacağın bir hareket yapmak istemiyorsan kızı bir süre düşünme aklını başka şeylere ver.

Bir insanın mutluluğu için kendi mutluluğundan verenlere saygım sonsuzdur. Benim gibi düşünen vardır illaki, eğer insanların gözünde saygın ve fedakar birisi olmak istiyorsan dediğimi yap. Üzme boş yere.
Hiç katılmıyorum. Saygınlık kendi öz saygınızı hiç ederek elde edilebilecek/edilecek bir şey asla değildir. Ayrıca arkadaşın ilişkiye "kızı üzmemek için fedakarlık yapması" gibi bir durum söz konusu olmamalı bence. Bu tam tersine karşıdaki kişiyi kandırmaktır. Bakış açınız çok ütopik ve gerçek dışı. Eğer ilişki ve his bir taraf için bittiyse o ilişki devam ettirilmemeli. Seven de olsanız karşınızdaki kişi sizi sevmiyorsa evlenemeyeceğinizi bilirsiniz. "Uçuk bir örnek oldu fakat konunun tam anlaşılması için gerekli olduğunu düşünüyorum."
Arkadaşlar, kızla yaklaşık bir buçuk yıldır çıkıyoruz, bir buçuk yılda çok ufak tefek kavgalarımız oldu ama iyi anlaşıyoruz, bir sorunumuz yok gibi.

Benim nedense içimdeki istek ve aşk bitmiş gibi. Hem ayrılmak istemiyorum ama hem de ayrılmak istiyorum. Neden bilmiyorum ama özgürlüğüm gitmiş gibi hissediyorum sanki. Kızla neden çıktığımı, neyine aşık olduğumu bile hatırlamıyorum. Bundan 5 6 ay önce aklımda böyle düşünceler yoktu ama bu düşünce nedense ara sıra aklıma geliyor ve aklımdan bir ses bitirmem gerektiğini söylüyor. Bitirmek öyle kolay değil, bir buçuk yıl ve kız beni ciddi anlamda çok seviyor. Çünkü daha önceden konuştuğu iki tane flörtü yarı yolda bıraktı ve ben ona bu kadar iyi davranınca bağlanmaya başladı.
Arkadaşım bir ilişkiden sıkılmak çok doğal muhtemelen şu ana kadar aklınıza gelen her şeyi yaptınız ve ilişkiniz rutinleşti. Ve sana göre mevcut ilişkiniz eski heyecanını kaybetmiş durumda. Bu durumda gerçekten yapabileceğin şeyler sınırlı. Birincisi ya kıza durumu anlatıp ayrılırsın ki bahsettiğin heyecan gerçekten kaybolmuş veyahut kaybolmamış olsa bile, her iki durumda içinde bir burukluk, özlem ve pişmanlık hissedeceksin. (İlişkisi berbat olan ve ilişkisinden illallah etmiş birisi bile bu hisleri yaşar çünkü sonuçta bir alışkanlıktan kurtulmaya çalışmaktır esasında ayrılmak.)
Burada senin yapman gereken bu ayrılığın gerçekten geçerli sebepleri var mı yok mu ona karar vermek. Ve düşünürken "sadece" kendi açından düşünmek, burada bana bazıları "ne yani bencil mi davransın, karşısındaki de duyguları olan biri ve gibi şeyler" söyleyebilir ki durum tam aksine ilişkinin ,eğer devam edecekse, "sahiciliği" için gerekli bir şey. Kimse partnerinin sırf ona acıdığı ve o üzülmesin diye onunla sevgili olduğunu / ilişkisini bitirmediğini ve aylarca duygusuz bir şekilde devam ettirdiğini öğrenmek istemez değil mi? O yüzden aynı ilişkinin ilk başında yaptığın gibi potansiyel bir ilişkiyi isteyip istemediğini düşünüyormuşçasına düşün taşın ama kesin bir karara varma.
Bunu dememin sebebi bu düşünme sürecinden sonra işe partnerini dahil et. Git ve o ana kadar düşündüğün konuları, ilişkinde takıldığın noktaları anlat. Bunu bir ayrılık konuşması olarak yapma, bu konular illaki ayrılmadan önce konuşulacak şeyler değil. Belki de ortada çözülebilecek bir şey vardır. Eğer bir çözüm istiyorsan çözüm bulmak için konuştuğunu belli et yani. Eğer çözüm istemiyorsan zaten ortada yapacak herhangi bir şey yok.

Böyle bir durumda genelde bir süre uzak kalmak aslında iyi gelebiliyor. İki tarafta ya ilişkinin çok önceden bittiğini ve boşuna oyalanma süreci olduğunu ya da alıştığı güzel şeylerin aslında ona ne kadar iyi geldiğini fark ediyor. Ama yine de bulunacak çözüm (ayrılık, bir süre kendinize odaklanma bir nevi ilişkiye ara verme, veya konuşurken farkına vardığınız sorunu çözmek) siz ikiniz arasından çıkmalı. Burada kim ne derse desin.
Ama sakın ha sırf partnerim üzülmesin diye ilişkiyi devam ettirmeye kalkma. Karşıdaki için bu bir iyilik değil tam tersine çok büyük bir kötülük.

Dostum şunu bilmelisin ki, bütün aşklar böyle biter. Hiçbiri sonsuz değil zaten. Asıl olay bu kadar zaman geçtikten sonra onu ailenden biri gibi görmen. Yaşın kaç bilmiyorum ama ciddi ilişki aşka bağlı yaşanmaz. Onu bir hayat arkadaşı olarak görebilmen de gerekiyor. Aşk sadece sizi bir araya getiren bir çekim.

Hiç katılmıyorum. Saygınlık kendi öz saygınızı hiç ederek elde edilebilecek/edilecek bir şey asla değildir. Ayrıca arkadaşın ilişkiye "kızı üzmemek için fedakarlık yapması" gibi bir durum söz konusu olmamalı bence. Bu tam tersine karşıdaki kişiyi kandırmaktır. Bakış açınız çok ütopik ve gerçek dışı. Eğer ilişki ve his bir taraf için bittiyse o ilişki devam ettirilmemeli. Seven de olsanız karşınızdaki kişi sizi sevmiyorsa evlenemeyeceğinizi bilirsiniz. "uçuk bir örnek oldu fakat konunun tam anlaşılması için gerekli olduğunu düşünüyorum."

Arkadaşım bir ilişkiden sıkılmak çok doğal muhtemelen şu ana kadar aklınıza gelen her şeyi yaptınız ve ilişkiniz rutinleşti. Ve sana göre mevcut ilişkiniz eski heyecanını kaybetmiş durumda. Bu durumda gerçekten yapabileceğin şeyler sınırlı. Birincisi ya kıza durumu anlatıp ayrılırsın ki bahsettiğin heyecan gerçekten kaybolmuş veyahut kaybolmamış olsa bile, her iki durumda içinde bir burukluk, özlem ve pişmanlık hissedeceksin. (ilişkisi berbat olan ve ilişkisinden illallah etmiş birisi bile bu hisleri yaşar çünkü sonuçta bir alışkanlıktan kurtulmaya çalışmaktır esasında ayrılmak.)
burada senin yapman gereken bu ayrılığın gerçekten geçerli sebepleri var mı yok mu ona karar vermek. Ve düşünürken "sadece" kendi açından düşünmek, burada bana bazıları "ne yani bencil mi davransın, karşısındaki de duyguları olan biri ve gibi şeyler" söyleyebilir ki durum tam aksine ilişkinin, eğer devam edecekse, "sahiciliği" için gerekli bir şey. Kimse partnerinin sırf ona acıdığı ve o üzülmesin diye onunla sevgili olduğunu / ilişkisini bitirmediğini ve aylarca duygusuz bir şekilde devam ettirdiğini öğrenmek istemez değil mi? O yüzden aynı ilişkinin ilk başında yaptığın gibi potansiyel bir ilişkiyi isteyip istemediğini düşünüyormuşçasına düşün taşın ama kesin bir karara varma.
Bunu dememin sebebi bu düşünme sürecinden sonra işe partnerini dahil et. Git ve o ana kadar düşündüğün konuları, ilişkinde takıldığın noktaları anlat. Bunu bir ayrılık konuşması olarak yapma, bu konular illaki ayrılmadan önce konuşulacak şeyler değil. Belki de ortada çözülebilecek bir şey vardır. Eğer bir çözüm istiyorsan çözüm bulmak için konuştuğunu belli et yani. Eğer çözüm istemiyorsan zaten ortada yapacak herhangi bir şey yok.

Böyle bir durumda genelde bir süre uzak kalmak aslında iyi gelebiliyor. İki tarafta ya ilişkinin çok önceden bittiğini ve boşuna oyalanma süreci olduğunu ya da alıştığı güzel şeylerin aslında ona ne kadar iyi geldiğini fark ediyor. Ama yine de bulunacak çözüm
(ayrılık, bir süre kendinize odaklanma bir nevi ilişkiye ara verme, veya konuşurken farkına vardığınız sorunu çözmek) siz ikiniz arasından çıkmalı. Burada kim ne derse desin.
Ama sakın ha sırf partnerim üzülmesin diye ilişkiyi devam ettirmeye kalkma. Karşıdaki için bu bir iyilik değil tam tersine çok büyük bir kötülük.

Evet hocam dediğiniz gibi birini seviyormuş gibi davranmak ama aslında sevmemek ayrılmamaktan çok daha kötü yani sizinde dediğiniz gibi bir süre ara verip kendi hayatlarımıza odaklanmak ve nasıl hissetiğimiz çok önemli.

Dostum şunu bilmelisin ki, bütün aşklar böyle biter. Hiçbiri sonsuz değil zaten. Asıl olay bu kadar zaman geçtikten sonra onu ailenden biri gibi görmen. Yaşın kaç bilmiyorum ama ciddi ilişki aşka bağlı yaşanmaz. Onu bir hayat arkadaşı olarak görebilmen de gerekiyor. Aşk sadece sizi bir araya getiren bir çekim.

Evet onu bir yandan hayat arkadaşı olarak görmek istiyor insan ama aynı zamanda farklı insanlarla da konuşmak istiyor istemsizce. Çünkü bundan önce çok fazla kız arkadaşım vardı keşke hiç öyle ortamlara alışmasaydım.

Hiç katılmıyorum. Saygınlık kendi öz saygınızı hiç ederek elde edilebilecek/edilecek bir şey asla değildir. Ayrıca arkadaşın ilişkiye "kızı üzmemek için fedakarlık yapması" gibi bir durum söz konusu olmamalı bence. Bu tam tersine karşıdaki kişiyi kandırmaktır. Bakış açınız çok ütopik ve gerçek dışı. Eğer ilişki ve his bir taraf için bittiyse o ilişki devam ettirilmemeli. Seven de olsanız karşınızdaki kişi sizi sevmiyorsa evlenemeyeceğinizi bilirsiniz. "Uçuk bir örnek oldu fakat konunun tam anlaşılması için gerekli olduğunu düşünüyorum."
Yazdığıma tekrar bakınca haklı olduğunuzu anladım.

Yeni konular

Geri
Yukarı