2 yıllık ilişkim bitti

ellery

Centipat
Hocam 18 yaşında bir çocuğum daha fakat sizlere içimi dökmek ve bir yandan bu ilişki konusunda sizlerin düşüncelerini okumak, öğrenmek istiyorum; anı anlatmış gibi olacağım fakat olsun. Ben 8. sınıf sonrası 1 sene okula ailevi sebeplerden ötürü gitmedim ve 1 senenin ardından okula başladığımda corona dönemine denk geldiği için evde yatış olarak ve hızlı bir şekilde geçti. Her neyse 10. sınıfa geçtik vesaire turuncumsu, kumralımsı saç rengine sahip olan bir kız görüp tipinden ötürü hoşlanmıştım ve arkadaşlarıma bu kız ile çıkacağım, sevgili olacağım deyip duruyordum; eh şu anda olduğu gibi o zamanda ergenlik serpintileri ve inatları halihazırda var tabii ki. Her neyse ben kız ile konuşmayı denedim, yakınlaştım ve 1 ayın ardından sevgili olduk ama bir yerden sonra ergenliğin verdiği takıntı mıdır bilmem ki; kıza deliler gibi bağlılık beslemeye başladım. Bir süre sonra takıntı haline geldi ve aramızda toksik bir ilişki oldu ama bir sebepten ötürü kızı bırakamıyordum. İlişkinin ardından 1 sene geçti ve ben artık herkes gibi değişmeye ve farklılaşmaya başladım; o da bundan rahatsız olduğunu, çok değiştiğimi, artık ona karşı ilgisiz olduğumu söyledi dillendire dillendire. Kız ile yalan söylemeyeyim hiçbir ortak yönümüz yoktu birbirimizi sevmemiz ve denilebilirse aşık olmamız dışında; bunca zaman ilişkide o yüzden yürümüştü. Biz defalarca ayrıldık barıştık ve benim kız tarafından şikayetçi olduğum tek konu istemediğim bir çocuk ile konuşması oldu; empati yapmasını defalarca söyledim fakat kendisi bana mesafesini açtığını eskisi gibi konuşmadığını söyledi ama ben tamamen konuşmayı kesmesini istedim; yapmadı. Ben bu durumdan rahatsız iken kız ile buluşmamızdan bir gün önce ayrıldık ve 2 gün sonra arkadaşım tarafından başka biri ile bankta oturduğunu öğrendim. Benim aptallığımdır ki ben kız ile tekrar barıştım ve pişkin pişkin bana çocuk ile sevgili olmaya çalıştığını, çocuk istemeyince engel yediğini söyledi; üzülmüştüm açıkçası ve bunu dillendirmek istemedim. İlişkimizin devam eden sürecinde ben kızdan ayrıldım ve daha sonra ne yazık ki tekrar barıştık ama bu sefer olanlar benim hatamdı açıkçası; kıza hiç olmayacak şekilde ümit vermiştim "her şey düzelecek", "eskisi gibi olmayacak", "bu sefer değişecek" gibi kendimi kandırdığım ve sadece takıntı haline getirdiğim bir kız ile mesafemi açmak istemememden ötürü söylediğim sözler. Tahmin edebilirsiniz ki hiçbir şey değişmedi ve bundan 1.5 hafta önce kıza mutlu bir şekilde "bence biz evleneceğiz" yazmıştım şaka ile karışık ve o soğuk bir şekilde yazınca bende bir sorun olduğunu düşünüp "ne oldu?" yazdım ve eskisi gibi olmadığını söyledi. Sinirlendim, öfkelendim ve tekrar aynı sözleri duyacağımı biliyordum "değiştin, ilişkinin başlarında çok ilgiliydin, sana ne oldu?" gibisinden söylemler artık canıma tak ettirmişti. Ayrılmak istiyor musun dedim ve karşılığında "üzgünüm" diyerek ilişkiyi bitirdi. Ağladım, ağladım, unutamadım ve kız ile telefonda konuşup içimde olan her şeyi söyledim ona.

Demem şudur ki uzun lafın kısası:
Gerek yok arkadaşlar, benim yaşıtım biri iseniz ya da 25-26 yaşında olun fark etmez ortak özelliğiniz olmayan veya vakit geçiremediğiniz, konu açamadığınız bir ilişkiyi uzun sürmeden bırakın yoksa takıntı haline geliyor ve toxic bir ilişkiye dönüşüyor. Unuturum diyorsunuz ama illaki aklınıza geliyor; beyniniz siz unutmak isteseniz bile yüzünü gördüğünüzde mutlu olduğunuz birini hafızanızdan silemiyor, unutamıyor. Ben onu en güzel hatam olarak nitelendiriyorum, tekrarı yaşanmaması için güzel bir deneyim elde ettim, güzel bir ergenlik ve 2 yıl geçirdim. Her neyse çok uzun tuttum biliyorum fakat şu şarkıyı bırakayım, okuduğunuz için teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dostum sen iyi bir insansın ve kızı kaybettiğine üzülme, sana ait olmayan birinden ayrıldığın için mutlu ol. Biliyorum sürekli aklına gelecek, ama boşver sen ilişkinin bitmemesi için elinden geleni yapmışsın fakat kız sorunlu, belli. Tüm yazıyı okudum, daha fazla ne diyeceğim bilmiyorum. Kendine iyi bak.

Dostum sen iyi bir insansın ve kızı kaybettiğine üzülme, sana ait olmayan birinden ayrıldığın için mutlu ol. Biliyorum sürekli aklına gelecek, ama boşver sen ilişkinin bitmemesi için elinden geleni yapmışsın fakat kız sorunlu, belli. Tüm yazıyı okudum, daha fazla ne diyeceğim bilmiyorum. Kendine iyi bak.
Teşekkür ederim hocam, iyi ki varsınız. 😊

Toksik bir ilişkiden çıkmışsınız. İnsanlar zamanla değişir, ergenlikten bu yana törpülenmesi gereken şeyler vardır. Kız bunu anlayamadıysa demek ki henüz bazı konuların farkında olamamış. Size takmayın desem de takacaksanız, başka şeyler düşünün desem de o kızı düşüneceksiniz. Kendinize toparlanmak için süre belirleyin, inanın bana toparlandıktan sonra daha güçlü olacaksınız. Tüm yazdıklarınızı okudum, sonuna kadar çabalamışsınız ama kız ilişkide üstüne düşeni yerine getirememiş.

Şunu unutmayın, herşey kalpte bitiyor : )
İyi akşamlar.

Geri
Yukarı