İkinci El 1080 Ti ve i7 7700 Sistem Alma

Yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum çok yardımınız dokundu sağ olun .

Rica ederim. Ama 2. El PC’lere pek sıcak bakmıyorum. Eğer almaya karar verirseniz tekrardan forumdakilere danışın. Aslında sistem genel olarak güzel. Tek sorun eğer yapıldıysa mining olur. Eğer yapılmadıysa o sistemin işlemcisini ileride yükseltmenizi öneririm.

Rica ederim. Ama 2. El PC’lere pek sıcak bakmıyorum. Eğer almaya karar verirseniz tekrardan forumdakilere danışın. Aslında sistem genel olarak güzel. Tek sorun eğer yapıldıysa mining olur. Eğer yapılmadıysa o sistemin işlemcisini ileride yükseltmenizi öneririm.
Yine bir şey soracağım ama bu sistemde işlemci veya sıvı soğutucu sorun çıkarır mı ? Bir de bu sistemde ne gibi değişiklikler yapılmalı ?
Ayrıca bilgisayarda mining yapılmışsa zararı nedir gözle görülecek bir FPS farkı yaratır mı benchmark yapar iken

Bilgisayarın her parçasını stress testine sokup iyice test et ve öyle al. Onun dışında o işlemcinin o ekran kartına yeteceğini düşünüyorum.

Yine bir şey soracağım ama bu sistemde işlemci veya sıvı soğutucu sorun çıkarır mı ? Bir de bu sistemde ne gibi değişiklikler yapılmalı ?
Ayrıca bilgisayarda mining yapılmışsa zararı nedir gözle görülecek bir FPS farkı yaratır mı benchmark yapar iken

Sıvı soğutucu hiç bir sıkıntı çıkarmaz. Hatta isteyipte bulamadığım bir soğutucu o. Mining işlemi ekran kartını inanılmaz yorar. Ve sonucunda kartta performans kaybı gözlemlenir. Arkadaşında dediği gibi bilgisayarı işkence testine sokup değerleri gözlemleyebilirsin. Dediğim gibi oyunlarda da 4K Ultrada deneyin. Ve araştırıp performans programı bulduktan sonra bu programlarda kartın verdiği performans değerlerine internetten bakın. Sonra da alacağınız sistemdeki performansı karşılaştırın. 1080 Ti gibi bir kartın 60 FPS üstü vermesi lazım. Sistemde yükseltilecek parça olarak işlemci değiştirilebilir. Eğer kenarınızda ciddi bir para (yaklaşık 3000₺) kalıyorsa 8. Nesil Intel ile değişmenizi öneririm. Ama i7 7700’de o kartı rahatlıkla besler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı