i7 7700 ve GTX 1080 Sistem Toplama

Güç kaynağını değiştirmeni tavsiye ediyorum 80+ sertifikalı bir güç kaynağı alman senin için iyi olacaktır. Corsair VS serisi güç kaynaklarında genelde kronik sorunlar görülür.

Merhaba asagidaki fotograftaki sistemi almayi dusunuyorum oyun odakli oldugu icin Intel tercih ettim. Ryzen dusunmuyorum. Sistem nasil olmus onerileriniz var midir ? Monitor olarak butcemi zorlayarak Asus VG248QE 1080P 144 Hz 1 MS almayi dusunuyorum.

Eki Görüntüle 256198
Ben de ryzen kullanmanızı tavsiye ederim fakat İntel'de ısrarcıysanız sorun yok, sisteminiz gayet güzel olmuş. Güç kaynağı olarak EVGA 600B tercih edebilirsiniz, Spec Alpha almayın bu arada, fiyatının hakkını veremeyen bir kasa, Aerocool Aero 800, Dark N10 gibi kasalar daha iyi olur. Son olarak stok soğutucu sorunsuz çalıştırır fakat sesli olur, böyle bir sisteme 12cm fanlı bir kule soğutucu almalısınız bence.

Ben de ryzen kullanmanızı tavsiye ederim fakat İntel'de ısrarcıysanız sorun yok, sisteminiz gayet güzel olmuş. Güç kaynağı olarak EVGA 600B tercih edebilirsiniz, Spec Alpha almayın bu arada, fiyatının hakkını veremeyen bir kasa, Aerocool Aero 800, Dark N10 gibi kasalar daha iyi olur. Son olarak stok soğutucu sorunsuz çalıştırır fakat sesli olur, böyle bir sisteme 12cm fanlı bir kule soğutucu almalısınız bence.
öneriniz nedir ?

Zaten öneriler yazıyor, okumuşsunuzdur umarım. Soğutucu içinse önerim Hyper T4 olur. 140TL dolaylarına çok sessiz bir soğutucu. Fakat ikinci el sorun olmazsa forumda 140TL'ye Seidon V2 satıyorlardı bakmalısınız.
tabiki okudum fakat bir sorum olacak ses muhabbeti çok önemlimidir? sonucta kulaklik takiyoruz ben butcemi biraz zorlayarak topladim sogutucu almama cok gerek varmidir?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı