İkinci el 3070 8GB vs 3060 12GB

Ognisher1

Hectopat
Soruda da belirttiğim gibi alacağım ikinci el sistemlerin birinde 3070, birinde 3060 12 GB var ve fiyatları birbirine yakın. Ancak çizim ve modelleme ile de uğraşıyorum bu yüzden VRAM benim için önemli. Oyunlarda da 8 GB günümüzde yetersiz gelmeye başladı. Sizce hangi kartı almalıyım?

Soruda da belirttiğim gibi alacağım ikinci el sistemlerin birinde 3070, birinde 3060 12 GB var ve fiyatları birbirine yakın. Ancak çizim ve modelleme ile de uğraşıyorum bu yüzden VRAM benim için önemli. Oyunlarda da 8 GB günümüzde yetersiz gelmeye başladı. Sizce hangi kartı almalıyım?

Tabii ki 3070.

İkisi de değil. O civarlarda 6700 XT veya 6800'de bulabilirsiniz.

Aralarında fazlasıyla kas gücü farkı var ama VRAM düşündürüyor.

AMD düşünmüyorum biraz araştırma yaptım da programlar CUDA çekirdeği altyapısı kullanıyormuş daha çok AMD'de çökme yaşanıyormuş.

Eğer render vb. işler ile ilgileniyorsanız CUDA çekirdekleri gerçekten işinize yarayacaktır. Ancak sadece oyun oynuyorsanız ise her bakimdan AMD almanızı öneririm. Ayrıca o çökme sorunlarını 5 dakika içinde çözebilirsiniz.

Geri
Yukarı