İkinci el AMD mi, Intel mi?

Daha fazla  
Meslek
Fizyoterapist
Merhaba arkadaşlar bütçe sıkıntısından dolayı ikinci el sistem toplamaya karar verdim. Öncelikle anakart, işlemci, RAM bileşenlerini toplayıp yaza kadar şimdiki ekran kartım ile kullanmayı düşünüyorum. İşlemci konusunda kararsız kaldım. Çünkü Intel'in çıkarmış olduğu yeni işlemciler 1151 pin olmasına rağmen Z270 gibi chipset anakartlarla uyumsuz olduğunu öğrendim. Sizce AMD sistem mi toplamalıyım, yoksa Intel mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski nesil sistem düşünüyorsanız i7 işlemcileri araştırmanızı öneririm. Anakart ve RAM ile birlikte ilanlar var fiyatına göre vereceği performans güncel sistemlere yakın hatta daha iyi oluyor.

2 ay önce toplam 1.800 liraya; ikinci el Ryzen 5 1600, B350 PC MATE ve 2x4GB 2666MHz CL15 bellek aldım. İkinci elde bile Intel işlemcileri uçuk fiyatlara satıyorlar, önermiyorum.

Letgoda 250 tl ye i5-3470 aldim. Gskill 8GB ripjaws 1600 MHZ belleği 250 tl ye aldim. Anakarti sıfir n11 uzerinden 320 tlye aldim h61 chipsetli. Şuanda oynayamadigim oyun neredeyse yok. Çok uyguna geldi bana. Ilerde i7-3770 e yükseltebilirim. AMD de ise FX serisi zaten rezalet. Ryzenler dısinda kullanmani tavsiye etmem.

Bütçem 2000 TL civarında. Ryzen 5 2600 veya i7 6600 gibi işlemcileri düşünüyorum. Fakat Intel' i tercih edersem ileride (2-3 yıl) tekrardan anakart masrafım olacağından AMD daha cazip geliyor.

Bütçem 2000 TL civarında. Ryzen 5 2600 veya i7 6600 gibi işlemcileri düşünüyorum. Fakat Intel' i tercih edersem ileride (2-3 yıl) tekrardan anakart masrafım olacağından AMD daha cazip geliyor.
Ryzen toplasan daha makbul ama o bütçe ancak anakart işlemci ram e yeter anakarti 450 serisi Alman lazım min 450 TL işlemci 1200 TL civarlarında sanırsam ram de ortalama 2600 MHz 8 lik 400 TL sıfır fiyatlar işlemciyi benim sistem gibi düşük tutup sonra değiştirebilirsiniz 1300x 740 TL ye sıfır aldım ve 3.7 GHz de 3200 MHz ram le ortalamanın üzerinde performans alıyorum

Bende şimdilik sadece anakart, işlemci ve ram almak istiyorum. Şuan Gtx 660 ti kullanıyorum. Yazında ekran kartını değiştirmeyi düşünüyorum.

Bende şimdilik sadece anakart, işlemci ve ram almak istiyorum. Şuan Gtx 660 ti kullanıyorum. Yazında ekran kartını değiştirmeyi düşünüyorum.
1500x ,1600x 1300x bunları tavsiye ederim fiyat/performans açısından intel olarak 6. nesil i7 yazmışssın ama ilerde dğiştirmek istediğinde yine anakart değiştirceksin ryzen toplarsan da 2020 ye kadar gelicek her işlemci anakartla uyumlu olucak .

elindeki işlemciyi ve oynadıgın oyunları belirtisen daha çok yardımcı olabiliriz

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı