AMD mi Intel mi ?

ertugrulo17

Hectopat
Daha fazla  
Bugün Leptopta CS:GO oynuyordum ve FPS 200'den yukarı çıkmadı. Dedim artık toplama bir PC'nin vakti geldi. Topladım ancak kararsız kaldım.

Sebep, AMD'de Elektrik tasarufu yok gibi görünüyor. 125W gibi bişey oluyor ve 32 nm yani aşırıda bir ısınma sözkonusu. Ancak 4 GHz ve 16mb ön bellek falan diyerek göz kamaştırıyor.

İntel'de bakıyorum anakart fiyatı uçuk. Üstelik 1666 MHz'lik. Tabiki sadece RAM meselesi değil, işlemci de almış başını gidiyor denilebilir derece ve Amd ile intel arasında nereden baksanız 400-500 TL fark var.

Kazıklanmak gibi hissetmemem için ne gibi önerileriniz var acaba ?

Son düzenleyen: Moderatör:
FPS 200'den yukarı çıkmadı. Dedim artık toplama bir PC'nin vakti geldi.

Hmmm. 200 FPS yetersiz geldiği için PC toplayacaksın...

Bütçeni belirt. Bütçen 2000 TL üstü ise Intel alabilirsin. Altında ise AMD APU alabilirsin.

500 FPS'de oynayınca 1 kurşunda 5 kişiyi vuracak sanırım. Sabit 60 fps her oyun için idealdir.

@Recep Baltaş Ban yiyeceğimi bildiğim için şu anda uzun yazacağım. Hiç yoktansa derdimi 7 günde bir anlatmayım.:D

Elimdeki fiyat şu anlık 5500₺ civarı bir sistem toplayacağım ancak bunun yanında güzel bir ekran kartı olsun dedim. DX 12 olsun dedim ama 1500₺'yi geçmeyen bir ekran kartı GTX 970'i düşündüm ancak bir nevi dolandırılmış gibi olabilir. Çünkü kutu üstünde 4 GB diyor ama sistemin içinde 3.5 GB diyor. Bana GTX 760 yukarısı 256 Bit'lik Bir ekran kartı önerirseniz sevinirim ya da GTA 5 High ve ya Ultra' da açan. Bu arada İntel işlemci alırsam 4790K alacağım.

200 Az mı? Metro LL oynayamaz o zaman bu arkadaş. :)

Aslında 200 fps'yi CS:GO da alıyorum diyerlerinde 20 ya da zorlasam 30 FPS maximum oluyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı