İkinci el AOC Agon AG241qx alınır mı?

GhostSoldier

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle. Elimde Samsung'un LC24F390 monitörü var ve yaklaşık 3 senedir kullanıyorum. 24 inc, 72 ve 1080p. Eskiden bilgisayarımda kullanıyordum RX580 ile. RX580 yüksek çözünürlükler güçsüz olduğu için yetiyordu. Ama şimdi Series X ve PS4 Pro kullanıyorum. İki tane cihazım var ve Samsung'un tek HDMI girişi olduğu için tak çıkar yapmakla uğraşıyorum. O yüzden monitörümü yenilemeye karar verdim.

Araştırmalarımda 24 inç boyutunda Agon'un AG241qx monitörüne rastladım 2K ve 144Hz. Artık Series X kullandığım için yüksek çözünürlüklere çıkmak istiyorum. Bu monitörü 1300 TL'ye buldum. Rekabetçi oyunlar oynamıyorum. Belki ileride PC de alırsam onu bağlayabilirim. Monitörü bu fiyata alınır mı ikinci el olarak? TN panel beni hüsrana uğratır mı? Yüksek çözünürlük mü VA ya da IPS panel mi tercih etmeliyim? Genel olarak hikayeli oyunlar oynuyorum.

Hikayeli oyunlarda yüksek frekanslara gerek yok ve monitör TN panel olduğundan pek önermem. 2.el Dell UltraSharp modellere bakınız.
Ürün temizliği hakkında fikrim yok. CCFL arka aydınlatmaya sahip olsa da iyi bir fiyat.

@LaMorte Dediğiniz monitöre bakmıştım. Maalesef çok eski bir model 2010 senesinde çıkmış. O kadar eski bir monitörü almak istemiyorum. Eminin görüntü olarak çok daha iyidir ama ne kadar ömrü kaldı söylemek zor.
Bir de seçenek olarak biraz daha yüksek fiyata ViewSonic VX3276 modeli var ona ne dersiniz? 1700 tlye bulunabiliyor ki pazarlıkla 1500 civarına alabilirim diye düşünüyorum. Bütçem maximum 1600 tl.

Son düzenleme:
@LaMorte Dediğiniz monitöre bakmıştım. Maalesef çok eski bir model 2010 senesinde çıkmış. O kadar eski bir monitörü almak istemiyorum. Eminin görüntü olarak çok daha iyidir ama ne kadar ömrü kaldı söylemek zor.
Bir de seçenek olarak biraz daha yüksek fiyata ViewSonic VX3276 modeli var ona ne dersiniz? 1700 tlye bulunabiliyor ki pazarlıkla 1500 civarına alabilirim diye düşünüyorum. Bütçem maximum 1600 tl.
Dell modellerin iç yapısı hakkında pek şikayet görmedim, daha çok dayanır.

VX3276-2K modeli ise alınır. Fiyatı da gayet iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı