İkinci el ASUS M70AD bilgisayarda toz kaynaklı fan sesleri

lucha

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, 2. olarak geçtiğimiz günlerde bir bilgisayar aldım. ASUS M70AD modeli, aldığım kişi 3-4 yıldır belki daha fazladır pek bakım yapılmadığını söylediği. Eve gelir gelmez de yan tarafını açtığımda bayağı bir toz çıktı. İşlemci sıcaklık değerleri normal fakat bayağı ses geliyor. Özellikle sanırım PSU'dan fazla ses geliyor. Sizce temizlemeli miyim? PSU'yu kendim temizleyebilir miyim? Elimden geliyor öyle işler. Bir de termal macun değiştirmeli miyim? Değiştireceksem de önereceğiniz bir ucuz fiyatlı ürün var mı? İşlemci sıcaklığında bir sıkıntı yok fakat sadece LoL oynadım şu ana kadar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Letgo'da bir adet buldum hem de aynı mahalledeyiz şu yasak döneminde köpeğimi gezdirirken alabilirim yani fakat yurt dışından aldığını söylüyor, shin-etsu Micro'si markası. Sizce işimi görür mü?

Görmediğim ve bilmediğim ürün hakkında yorum yapamam maalesef.

Letgo'da bir adet buldum hem de aynı mahalledeyiz şu yasak döneminde köpeğimi gezdirirken alabilirim yani fakat yurt dışından aldığını söylüyor, shin-etsu Micro'si markası. Sizce işimi görür mü?

Dosya Ekleri

• ECACC34F-227F-493F-A5D8-D6B1E37CC48B.png
    ECACC34F-227F-493F-A5D8-D6B1E37CC48B.png
    717,9 KB · Görüntüleme: 27

Ürünü inceledim Amazon üzerinden sipariş ediliyor. Ülkemizde çok kullanılan bir ürün değil. Fakat ucuz bir ürün de değil, kaliteli gibi duruyor. Uygun fiyata bırakacaksa alınır. Fiyat konuştunuz mu?

Alınır. Amazon fiyatı TL bazında 40TL gibi bir ücrete tekabül ediyordu. Memnun kalırsan buradan bilgilendirirsin bizleri.

Aldım, fakat biraz kurumuştu ben de kendi üzerindekini sildikten sonra fark ettim, azdı birazda içinde ama sürmek zorundaydım. Bir problem yaratır mı sizce yoksa yakın zamanda bir tane sipariş edip süreyim mi?

Aldım, fakat biraz kurumuştu ben de kendi üzerindekini sildikten sonra fark ettim, azdı birazda içinde ama sürmek zorundaydım. Bir problem yaratır mı sizce yoksa yakın zamanda bir tane sipariş edip süreyim mi?

Kaliteli termal macun sürerken nohut tanesi büyüklüğünde sürmen yeterlidir. Sıcaklık değerinde düşüş gördüysen yakın zamanda tekrar değişim yapmana gerek yok. Bundan sonrakinde önerdiğim kaliteli olanı alırsın.

Geri
Yukarı