İkinci el Beats alınır mı?

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
500 liralik bir bütçe ile, tahminen 1 ay sonra Beats marka kulaklık alacağım ancak 500 liralık modeli o kadar da ahım şahım değil.

900 liralık modelleri falan hoşuma gidiyor.
Sizce 400 küsür liraya ikinci el almaya değer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Beats alınmaz derken ? :) Sanki bir Çin malı ürünün ismini söyler gibi söylüyorsunuz. Kendini ispatlamış bir marka. İkinci el olanı temiz ise neden alınmasın. :)

Beats alınmaz derken ? :) Sanki bir Çin malı ürünün ismini söyler gibi söylüyorsunuz. Kendini ispatlamış bir marka. İkinci el olanı temiz ise neden alınmasın. :)
Bana Apple gibi geliyor. Kalitesi iyi olabilir ama fiyatı gereksiz fazla. Onun yerine daha ucuz ve daha kaliteli kulaklıkar var.

Bugün 500 liralık Solo HD modelini DR'de test ettim, gerçekten memnun kaldım.
Arkadaşımda da 1200 liralık Dotex modeli vardı, onu getirmiş test ettim tabi hemen.
Dotex modeli şuan güncel değil, satılmıyor galiba ama o da iyi gibiydi.

Sony marka kulaklıklar da gayet iyi ancak hem kalite hemde havayı bir arada sunamıyor..
Beats'ın ses kalitesini veren 300 liralık kulaklıklar da var ancak onlar hava yaratmıyor.
300 lira veriyorsun, 10 liralık kulaklık muamelesi görüyor.

Ben 400 liraya 2.el Beats Studio veya sıfır HD Solo istiyorum. Sizce mantıklı olanı nedir?

Kulaklığı almadan önce Bose ürünlerine bakmanı tavsiye ediyorum. Bu fiyata ürün alacaksan iyi bir araştırma yapmalısın. Zorlu center gibi yerlerde ürünleri bulunmakta.

Bugün 500 liralık Solo HD modelini DR'de test ettim, gerçekten memnun kaldım.
Arkadaşımda da 1200 liralık Dotex modeli vardı, onu getirmiş test ettim tabi hemen.
Dotex modeli şuan güncel değil, satılmıyor galiba ama o da iyi gibiydi.

Sony marka kulaklıklar da gayet iyi ancak hem kalite hemde havayı bir arada sunamıyor..
Beats'ın ses kalitesini veren 300 liralık kulaklıklar da var ancak onlar hava yaratmıyor.
300 lira veriyorsun, 10 liralık kulaklık muamelesi görüyor.

Ben 400 liraya 2.el Beats Studio veya sıfır HD Solo istiyorum. Sizce mantıklı olanı nedir?

Orijinal alsan da çevrenden çakma muamelesi göreceksin zaten. Ya da yolda geçen adam orijinal diye düşünmeyecek. Daha önce de dediğim gibi kişisel ürün olduğu için 2. el almanızı tavsiye etmiyorum. Ben başkasının kulaklığını bir müzik dinlemek için bile takarken rahatsız olurken bir de o kadar para vermezdim mesela. Tavsiyem; Sony, Sennheiser gibi başka marka 100-200 liralık bir kulaklık alman yönünde. Spor yaparken takarım vs. diyorsan da Jabra'lara bak.

Örnek olarak 300 lira barajında "Sony NWZ-WH303B" gibi bir kulaklık var. Özelliklerine ve fiyatına baktığımızda alternatif olarak karşısında bir rakip te yok. İster kendinden 4GB hafızasına yüklersin kablosuz dinlersin, istersen de diğer aygıtlar ile eşleştirerek kablolu dinlersin.
Yine de diğer arkadaşların dediği gibi, karşılaştırdığın ürünleri gidip yerinde inceleyip ona göre bir seçim yapmalısın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı