İkinci el bilgisayar alırken nelere dikkat edilmeli?

aardaa

Hectopat
Yer
İstanbul
İkinci el bilgisayar buldum. Satıcıyla anlaştık pazartesi günü satın alacağım. Satıcı FPS testlerini ve kasa içinin fotoğrafını attı. Bir yerde buluşup alacağım ama buluşacağımız yer bilgisayarı test edebiliceğim bir yer değil. Alıp direkt eve götüreceğim. Ne yapmam lazım? Alırken nelere dikkat etmeliyim?

İkinci el bilgisayar buldum. Satıcıyla anlaştık pazartesi günü satın alacağım. Satıcı FPS testlerini ve kasa içinin fotoğrafını attı. Bir yerde buluşup alacağım ama buluşacağımız yer bilgisayarı test edebiliceğim bir yer değil. Alıp direkt eve götüreceğim. Ne yapmam lazım? Alırken nelere dikkat etmeliyim?

Ne kadara alacaksın ve özellikleri ne paran boşa gitmesin diye soruyorum.

Ne kadara alacaksın ve özellikleri ne paran boşa gitmesin diye soruyorum.

3000TL GTX 960 4 GB, i3 6100, 8 GB RAM, 1TB HDD, 120GB SSD.

FurMark testi vs mutlaka yaptırın.

Bilgisayarı canlı olarak test etmelisin.

Satıcı evime çok uzakta o yüzden ortak yerde buluşacağız. Bilgisayarı eve götürünce yapabilirim.
Eğer sorun yaşarsam bir yere şikayet edebilir miyim? Veya başka bir şey ilk defa ikinci el alıyorum pek anlamıyorum nasıl yapıldığından.

Satıcı evime çok uzakta o yüzden ortak yerde buluşacağız. Bilgisayarı eve götürünce yapabilirim.
Eğer sorun yaşarsam bir yere şikayet edebilir miyim? Veya başka bir şey ilk defa ikinci el alıyorum pek anlamıyorum nasıl yapıldığından.

Eğer elden alıyorsan sorun çıkarsa satıcının vicdanına kalmış bir şey geri almak.

bence satıcıyla bi görüşün, furmark testinin sonucunun fotoğrafını veya videosunu atmasını isteyin

Geri
Yukarı