İkinci El Ekran Kartı Alınır mı?

Sentetik testler tek başına yeterli olmayabilir. Kartın geçmişi de önem taşıyor ancak genel olarak ikinci el ekran kartı alınır. Son aldığım kart hariç bütçem olmasına rağmen hep ikinci el tercih ettim. Nedeni basit, aynı paraya daha yüksek performans. Birkaç mining karta da bakma fırsatım oldu. Mining özel kartlar (ASUS RX 570 Exp veya P-106 gibi) hariç her türlü karta şans verilebilir.

Sentetik testler tek başına yeterli olmayabilir. Kartın geçmişi de önem taşıyor ancak genel olarak ikinci el ekran kartı alınır. Son aldığım kart hariç bütçem olmasına rağmen hep ikinci el tercih ettim. Nedeni basit, aynı paraya daha yüksek performans. Birkaç mining karta da bakma fırsatım oldu. Mining özel kartlar (ASUS RX 570 Exp veya P-106 gibi) hariç her türlü karta şans verilebilir.

Mining özel kartlar görüntü çıkışlarına sahip değildir yani alınmaz.

Bir yıl mining yapılmış RTX2060 kullandım hiçbir sıkıntısını görmedim. Termal macun yenilemesi yaptım sadece hala iyi durumda 2 senedir kardeşim kullanıyor.

Burada önemli olan kartların nasıl ve ne durumda oldukları doğru kullanılmış iyi durumda olan bir mining karta ben hiç hayır demem.

Bir yıl mining yapılmış RTX2060 kullandım hiçbir sıkıntısını görmedim. Termal macun yenilemesi yaptım sadece hala iyi durumda 2 senedir kardeşim kullanıyor.

Burada önemli olan kartların nasıl ve ne durumda oldukları doğru kullanılmış iyi durumda olan bir mining karta ben hiç hayır demem.

Düzgünce bakımı yapılan kart alınır ama hor kullanılan karttan uzak durulması lazım. Hatta bana kalırsa garantiye giden kartta buna dahil olabilir.

@351633 570'in Exp modeli DVI-D'ye sahip. Görüntü alınabilir. P-106 görüntü çıkışına sahip değil ancak entegre GPU'ya sahip bir işlemci ile P-106'yı kullanmak mümkün, LTT yapmıştı hatta. Yine de aşırı ucuza gelmediği sürece tercih edilmemeli.

@351633 570'in Exp modeli DVI-D'ye sahip. Görüntü alınabilir. P-106 görüntü çıkışına sahip değil ancak entegre GPU'ya sahip bir işlemci ile P-106'yı kullanmak mümkün, LTT yapmıştı hatta. Yine de aşırı ucuza gelmediği sürece tercih edilmemeli.

Gereksiz para israfı bir olay bence.

1500 Liraya GTX 1050 bulmuştum. Adam sıfır ayarında temiz dedi. Ucuzuma gitti hemen alacaktım. Birisi 750 Ti bile 2000 Lira olmuş. O kartta kesin bir şey vardır dedi. İçime kuşkuyu düşürdü. Hayatımda ilk defa ikinci el kart alacaktım vaz geçtim. Hani en kötü mining yapmıştır diyorlar. Kart 2 GB 128 Bit bu kartla kazım yaptığına bile değmez, uğraşmamıştır diye düşündüm. Haftalardır cesaret edip alamadım. Başka param yok, paranın çöp olmasından çekiniyorum. Ama bu süreçte başka alanda yok sanırım adam ilanı yenileyip yenileyip duruyor.
750 Ti'ı 2000 liraya satan adam sonsuza kadar bekler, o kartın piyasası 1000 TL.

Geri
Yukarı