İkinci el ekran kartı alınır mı?

ITbozgunu

Femtopat
Daha fazla  
İyi sosyaller,

Ekran kartlarının fiyatları uykuları kaçırırken ben de kalkıp ikinci el ekran kartlarına bakayım dedim.
Piyasa orijinal fiyatın yarısından azına, yarısına ve fazlasına satanlar olarak üçe ayrılmış durumda.
Mining yapanlar, yapmak için alıp ETH güncellemesine takılanlar tabi başı çekiyor.
Bazı internet kafeler de seriden ürün veriyorlar. Ürünler temiz duruyor açıkçası ama emin de değilim.

Ürünlerde garanti, kutu, fatura mevcuttur.
Param güvende ile alım yapacağım.
İstediğim testleri yapmakta özgürüm.

Baktığım ekran kartları;
Asus TUF or ROG 3070/3070Ti, 3080/3080Ti
MSI GAMING X TRIO or SUPRIM 3070/3070Ti, 3080/3080Ti

Beğendiklerim;
Asus Rog Strix RTX 3070 - 8000TL (Internet kafe ürünü)
MSI RTX Gming X Trio 3070 - 11000TL
Asus Tuf RTX 3070 Ti - 11500TL
Asus Rog Strix RTX 3080Ti - 13500TL (başka şehirde)

Sizden istediğim ise bu kartlardan birini almak isteyen biri neler yapmalı?

Şimdiden teşekkür ederim. Umarım arayana da faydalı bir konu olur.

Ürünü ekleyeceğim sistem;
İntel i5 13400F,
Asus B660M-K 5333Mhz Anakart,
Team T-Force Vulcan 2*16 Gb Ram,
Kioxia 1 TB M2 SSD,
Thermaltake Tr2 s 750W 80+ PSU,
Dark Diamond Pro Mesh Kasa,

Değerlerden beklentimiz ne olmalıdır kullanılmış karttan? Bir iki tanesini gözüme kestirdim fakat emin olamadığım için gidip test edemedim.

Mining yapılmadığından mutlaka emin olmalısın, fiziksel olarak kartta bir sorun var mı detaylı incelemeni öneririm, ve FurMark testine ve CPU-Z programlarından değerleri kontrol edin, 25-30 dakika bu işlemi sürdürün eğer bir sorun çıkmazsa kartı satın alabilirsiniz.

Not: Garanti süresi en az 1 yıl olursa daha iyi olur.

Mining yapıldığınıdan mutlaka emin olmalısın, fiziksel olarak kartta bir sorun var mı detaylı incelemeni öneririm, ve FurMark testine ve CPU-Z programlarından değerleri kontrol edin, 25-30 dakika bu işlemi sürdürün eğer bir sorun çıkmazsa kartı satın alabilirsiniz.

Not: Garanti süresi en az 1 yıl olursa daha iyi olur.
param güvende ile sipariş edip 2 gün test etsem yeterli olur sanırım.

ikinci sorum, bir ürün internet kafede kullanılmış. internet kafe ekran kartı ile mining yapılan hemen hemen aynıdır deniliyor. ne düşünüyorsunuz

Param Güvende ile sipariş edip 2 gün test etsem yeterli olur sanırım.

İkinci sorum, bir ürün internet kafede kullanılmış. İnternet kafe ekran kartı ile mining yapılan hemen hemen aynıdır deniliyor. Ne düşünüyorsunuz.

Bu konu hakkında pek bilgim yok, ben şahsen internet kafe de kullanılan kartı almazdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı