İkinci el ekran kartı alınır mı?

Jamiroquai

Attopat
Arkadaşlar Sahibinden'den ikinci el 2080 Super gibi bir şey düşünüyorum ama alınır mı? Ekran kartını alırken ne gibi hasarlarla karşılaşabiliriz? Bu kartın benzer fiyat aralığında bir kart da alabilirim.

En başta mining riski taşır hocam buuda ekran kartının kısa bir süre sonra çöp olmasına neden olur

Son düzenleme:
Bu kartı almak yerine aynı fiyata piyasada ki güncel sıfır kartlardan alabilirsiniz. Gereksiz riske gerek yok. Bütçeniz kısıtlı olsaydı o zaman farklı olurdu tabii.

Sıfır kart alınmaz. Tertemiz kartlar yarı fiyatına satılıyor 2. elde. Facebook gruplarında 2. el ekran kartı satış grupları var. Güvenilir satıcılar var.

Eskiden ben de 2. el hayatta almam derdim fakat 2K ya diyelim 1050 Ti alıyorsun ama 2.el olarak 1660S alıyorsun. Fiyat ve kartı örnek olarak verdim. Kartın gerekli testlerini yaptıktan sonra almama sebebi göremiyorum.

Ben hep oldum olası teknolojik ürünlerde 2.ele karşıyım. Bütçeye göre sıfır ürün almak daha sağlıklı geliyor bana.

Bu kartı almak yerine aynı fiyata piyasada ki güncel sıfır kartlardan alabilirsiniz. Gereksiz riske gerek yok. Bütçeniz kısıtlı olsaydı o zaman farklı olurdu tabii.
3070 Tİ alınır mı? Sıfır olarak ...

Sıfır kart alınmaz. Tertemiz kartlar yarı fiyatına satılıyor 2. elde. Facebook gruplarında 2. el ekran kartı satış grupları var. Güvenilir satıcılar var.
İkinci el aldığım bir kartı daha kaç yıl kullanabilirim. Diyelim ki çıkış tarihi 2019-2020 olsun.

En başta mining riski taşır hocam buuda ekran kartının kısa bir süre sonra çöp olmasına neden olur
Bu gibi riskleri almadan önce anlamamızın bir yolu var mı?

Bütçe 30 civarı fakat bir ekran kartına da 15.000 lira vermek pek içime sinmiyor açıkçası. Daha yüksekleri de var. Ben de ikinci ele pek güvenemiyorum.

Eskiden ben de 2. el hayatta almam derdim fakat 2K ya diyelim 1050 Ti alıyorsun ama 2.el olarak 1660S alıyorsun. Fiyat ve kartı örnek olarak verdim. Kartın gerekli testlerini yaptıktan sonra almama sebebi göremiyorum.
Benim bu konuda yeterli bilgim olmadığından soruyorum. Gerekli testleri nasıl yapıyoruz?

Son düzenleme:
İkinci el aldığım bir kartı daha kaç yıl kullanabilirim. Diyelim ki çıkış tarihi 2019-2020 olsun.

Sıfır kartı ne kadar kullanabilirsen bunu da o kadar kullanırsın.

Mining cart curt olsa bile teste koyarsın. En fazla testte kapanır ve iade edersin. Sadece 500 tl falan kaybedersin param güvende hizmeti için. (400 TL kaybettim 2060S için) Önerim sitede en düşük fiyattaki ürünü almamak.

Geri
Yukarı