İkinci el Founders Edition RTX 3080 Ti ekran kartı alınır mı?

• Konuyu başlatan Efem
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 438
Evet o aralıkta hocam fakat, ısınma vb. durumlar ile karşılaşır mıyım? Bu durum bir sorun çıkartır mı bana? Veyahut mesajımda da dediğim gibi eğer bu kartı satın alma üzerinde karar kılınırsa hangi testleri yaptırarak almalıyım?

Düzgün bir UV ayarı ile sıfır sıkıntı kullanırsın.

Hangi testler 20dk FurMark yaptırırsın, istersen bir 1080p Extreme superposition yaptırırsın onlar yeter de artar.

İmzadaki sisteme mi takacaksın?
Yok hocam. Yeni ikinci el bir sistem toplama planım var da, onun için. İmzamdaki sisteme takacak olursam ya güç kaynağı patlar ya da daha kötü durumlar olur muhtemelen 😀

Düzgün bir UV ayarı ile sıfır sıkıntı kullanırsın.

Hangi testler 20dk FurMark yaptırırsın, istersen bir 1080p Extreme superposition yaptırırsın onlar yeter de artar.
Anladım, öneriniz için teşekkür ederim hocam. Sıcaklık değerleri kaç dereceler arasında olursa tercih edilmeli?

Ayrıca alacaksan da ya elden kendin test edip al ya da Param Güvende ile al 3 gün test et kendin olası bir durumda iade et.

Anladım, öneriniz için teşekkür ederim hocam. Sıcaklık değerleri kaç dereceler arasında olursa tercih edilmeli?

75-80 arasında olacaktır sıcaklığı.

Undervolt ile FE modelini Mini kasada kullanan vardı, baya kullanılabilir düzeyde oluyor UV yapınca.
3080'miş ama ITX kasa bu da sonuçta:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca alacaksan da ya elden kendin test edip al ya da Param Güvende ile al 3 gün test et kendin olası bir durumda iade et.

75-80 arasında olacaktır sıcaklığı.
Elden kendim test edip alabileceğimi sanmıyorum hocam, satıcının olduğu yer yaşadığım yerden bir hayli uzak. Ya param güvende ile alıp deneyip herhangi bir sorun karşısında iade edeceğim, sorun çıkmazsa kullanacağım. Veyahut da başka kartlara yöneleceğim. Ayrıca 75-80 derece arası sıcaklıklar ekran kartları için uygun mudur? Benim kendi bilgime göre 65-75 arası uygun diye biliyorum da.

3080'miş ama ITX kasa bu da sonuçta:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

ITX kasada olması daha sıcak çalışacağı anlamına gelmez ki. Gerçekçi bakacak olursa düzgün bir planlama ile süper hava akışı var denilen birçok mid Tower kasadan daha iyi sonuçlar elde edilebilir ITX kasalarda.

Elden kendim test edip alabileceğimi sanmıyorum hocam, satıcının olduğu yer yaşadığım yerden bir hayli uzak. Ya Param Güvende ile alıp deneyip herhangi bir sorun karşısında iade edeceğim, sorun çıkmazsa kullanacağım. Veyahut da başka kartlara yöneleceğim. Ayrıca 75-80 derece arası sıcaklıklar ekran kartları için uygun mudur? Benim kendi bilgime göre 65-75 arası uygun diye biliyorum da.

Pek sorun değil. Termal bakım, güzel bir UV ve yeterli hava akışı ile çok daha serin bir şekilde kullanırsınız.

Elden alamıyorsanız ve Param Güvende de açmıyorsa hiiç bakmayın. 75-80 bu model için geçerli. Diğer kartlarda 65-70-75 arasına bakın.

ITX kasada olması daha sıcak çalışacağı anlamına gelmez ki. Gerçekçi bakacak olursa düzgün bir planlama ile süper hava akışı var denilen birçok mid Tower kasadan daha iyi sonuçlar elde edilebilir ITX kasalarda.

Pek sorun değil. Termal bakım, güzel bir UV ve yeterli hava akışı ile çok daha serin bir şekilde kullanırsınız.

Elden alamıyorsanız ve Param Güvende de açmıyorsa hiiç bakmayın. 75-80 bu model için geçerli. Diğer kartlarda 65-70-75 arasına bakın.
Mesaj yazan herkese teşekkür ederim. Herhangi bir gelişme olursa eğer unutmazsam konuya gelip yazarım muhtemelen. Herkese iyi akşamlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı