İkinci el Galaxy S4 Sorunu

YILMAZ DAĞ

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar . Bugun 700 tl ye 10 ay daha garantisi olan s4 aldım . Cihazi kontrol ettim temiz ve sorunu yok gibiydi . Fakat eve gelip telefonu şarja taktığımda bi kaç sorunla karşılaştım . Herhalde dükkan bana yan sanayi şarj aleti ve kablosu verdi ki bu şarj etmedi cihazi . Neyse kardeşimin şarj alet ve kablosunu taktım . Işık yandı telefonu açtım ( bu ara şarj bitikti ) geri kapandı . Tekrar aynısını denedim yine kapandı . Neyse biraz şarj olsun dedim . Sonra kurcalarım dedim . Şarj %20yken çıkardım prizden , biraz kurcaladıktan sonra telefon kapandı ve açtığımda şarjı %0 gösterdi . Tekrar kapandı ve açıldığında % 8 gösterdi . İlk başta böyle bir olayla karşılaştım neyse yarın dükkana gideriz tekrardan dedim . Bu sefer telefonu şarja taktım kullandıkça telefonun şarjı düşmeye başlıyor . Kullandıkça hiç artmadı aksine düştü . Kurcaladıktan sonra neysede bıraktım kenara şimdi şarjı oluyor . Dükkana gidip gösterecem telefonu ardından samsung bayisine gidip batarya değişiminde bulunmayı düşünüyorum ..

1- Bu olayları yaşayan varmı nedeni nedir acaba?
2- Bataryadan dolayıysa (biraz araştırdım batarya değişimini yapıyorlarmış herhalde ) servis bunu hemen yaparmı yoksa baya uzun zaman mı geçer ?
3- Yoksa telefonun başka bi yerinde mi sorun vardır ?

Cevaplarınızı bekliyorum arkaaşlar ...

Son düzenleyen: Moderatör:
1. Batarya ölmüş ve satıcı size çakma şarj aleti vermiş olabilir. Zaten 2. El cihazlarda telefoncular orjinalleri kendilerine ayırırlar genelde. Hatta bataryasını bile sahte takmış olabilirler. Bataryanın 2 tarafını da çekip buraya atarsanız orjinal olup olmadığına bakabiliriz.
2. Bataryanız Garanti dışı kalmadıysa 2 günde değişirler.
3. Sanmıyorum.
4. Geçmiş olsun, ikinci el S4 alarak büyük hata etmişsiniz. Ki sıfırını bile tavsiye etmiyorum.

Bataryasında sıkıntı olabilir. Öncelikle format atmayı dene, belki düzelebilir. Eğer düzelmezse aldığınız yere götürün.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı