İkinci el GTX 970 1080p monitöre görüntü vermiyor

Mehmett11

Hectopat
Ekran kartı
GTX 970
İşlemci
İ5 4460
Şöyle ki ekran kartı da çalışıyor monitörüm de, eski ekran kartım 1080p monitörde düzgün çalışıyor fakat yenisini taktığımda 1-2 saniye açılış ekranı gelip gelip gidiyor eski monitörde deneyeyim dedim onda da yeni aldığım kart çalıştı. Çalışır durumdayken de diğerine takayım dedim yine sinyal gitti. Eskisine tekrar taktığımda da çalışmamaya devam etti, kapat aç yapınca eski monitörde çalışıyor ama ne yaptıysam 1080p monitörde görüntü alamadım.

Ek olarak RAM'i çıkarıp taktım, BIOS sıfırladım. Evet ekran kartı yerine oturuyor, evet pin girişleri doğru ve PSU'nun gücü de yeterli.

Driverları da düzgün kurdum. Eskilerini de temiz bir şekilde kaldırdım ama olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözünürlük ayarları monitöre uygun olmadığı zaman görüntü gider. Güvenli modda açıp çözünürlük ayarlarını önce 760p düzeyine çekin. Sonra uygun ayarı yaparsınız.

Monitörde sıkıntı olabilir mi?

İçerikte de yazdığım gibi, monitör sağlam çalışıyor.

Çözünürlük ayarları monitöre uygun olmadığı zaman görüntü gider. Güvenli modda açıp çözünürlük ayarlarını önce 760p düzeyine çekin. Sonra uygun ayarı yaparsınız.

Maalesef olmadı, başka bir önerisi olan yok mu?

Güncelleme: Başka monitörde güvenli moda alıp kendi monitörüme taktığımda görüntü geliyor ama çözünürlüğü değiştirdiğim an kayboluyor.

Güncelleme 2: Başka bir 1080p monitörde de çalışmıyor sadece daha düşük çözünürlüklerde görüntü var sebebi nedir?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı