RTX 3060TI ve Ryzen 7 3700X sıvı metale uyumlu mu?

Sizin kasa da benim kasa gibi dar. Problem şu, ekran kartı ızgarası cama yakın olduğu için cama üflediği sıcak hava geri dönüyor. Fanlar sıcak havayı tekrar ekran kartına geri verdiği için kart çok ısınıyor. Geniş kasa alana kadar yan camı açık kullanın. Bu kasada hava sirkülasyonu çok kötü. Yakacaksınız ekran kartını.

Aslında dar kasanın hava akışı çok daha rahattır ve büyük kasalara nazaran çok daha efektif soğutma yapılabilir ancak sıvı soğutmayı öne koy falan derken çöpe gidiyor.

Zaten kasa kötü bir kasa, kaliteli fanlarla çok iyi şeyler yapılabilecek olsa da sıvı soğutma mahveder.

Çok doğru söylüyorsunuz gerçekten kötü bir kasa geniş bir kasa almayı düşünüyorum ancak montaj işleminden korkuyorum az çok anlarım bu işlerden eski bilgisayarım dolayısıyla ancak sıfırdan bir montaj yapmadım bir bilgisayarcıya montaj yaptırmak içinde fiyatlardan korkuyorum açıkçası açık kullanınca da toz dolacak kasa arada kaldım .

Haftada bir toz temizliği yaparsınız. Açın yan camı. Yoksa sıcaklıktan ekran kartı zarar görecek. Ben 3 aydır yan cam açık kullanıyorum. Hafta bir kere toz temizliği yapıyorum. Ekran kartını çıkarıp fanlardaki tozları temizliyorum. Yeni kasa alana kadar böyle.

Aslında dar kasanın hava akışı çok daha rahattır ve büyük kasalara nazaran çok daha efektif soğutma yapılabilir ancak sıvı soğutmayı öne koy falan derken çöpe gidiyor.

Zaten kasa kötü bir kasa, kaliteli fanlarla çok iyi şeyler yapılabilecek olsa da sıvı soğutma mahveder.

Hocam dar kasanın en büyük problemi ekran kartı büyük olduğunda ızgarası cama çok yakın oluyor. Izgaranın üflediği sıcak hava, kartın fanlarına geri dönüyor. Fanlar tekrar sıcak havayı ekran kartına veriyor.

Açın yan camı. Yoksa sıcaklıktan ekran kartı zarar görecek.

Hiçbir şey olmaz, 85 dereceler çoğu ekran kartı ve işlemci için çok normal sıcaklık değerleridir.

Hocam dar kasanın en büyük problemi ekran kartı büyük olduğunda ızgarası cama çok yakın oluyor. Izgaranın üflediği sıcak hava, kartın fanlarına geri dönüyor. Fanlar tekrar sıcak havayı ekran kartına veriyor.

Güzel fanlar ile açığa çıkan sıcak hava çok kolay bir şekilde itilir ve dışarı atılır. Yani işi bildikten sonra çoğu şey yapılır.

Örnek verecek olursam abimin kasası Dark Shadow 10 senelik kasa neredeyse, 3070 Gaming X kullanıyor GPU yan plastik ile çok bir boşluğu olmasa da kaliteli fanlarla normal Trio'lardan çok daha serin bir şekilde çalışıyor.

Hiçbir şey olmaz, 85 dereceler çoğu ekran kartı ve işlemci için çok normal sıcaklık değerleridir.

Güzel fanlar ile açığa çıkan sıcak hava çok kolay bir şekilde itilir ve dışarı atılır. Yani işi bildikten sonra çoğu şey yapılır.

Örnek verecek olursam abimin kasası Dark Shadow 10 senelik kasa neredeyse, 3070 Gaming X kullanıyor GPU yan plastik ile çok bir boşluğu olmasa da kaliteli fanlarla normal Trio'lardan çok daha serin bir şekilde çalışıyor.

Ben kaliteli fanlar taktığımda kasada ısı problemi çözülür mü? Kasanın önünde 3 fan var. İşlemci için büyük kule tipi soğutucu var. Ekran kartım rtx4070. Kasa arkasında tek fan var. Kasanın üstünde fan yok. Ama üstüne fan takılabilir. Üstte fan yeri var. Üste 2 fan almalımıyım?

Ben kaliteli fanlar taktığımda kasada ısı problemi çözülür mü? Kasanın önünde 3 fan var. İşlemci için büyük kule tipi soğutucu var. Ekran kartım RTX4070. kasa arkasında tek fan var. Kasanın üstünde fan yok. Ama üstüne fan takılabilir. Üstte fan yeri var. Üste 2 fan alınır mı?

O kasaya yeni kaliteli fan alayım dersen 1000₺'nin kapısı bir anda açılıverir.

Fanlara 1000₺ verene kadar kasayı bir tanıdığına okutup 600-700 koy üstüne adamakıllı kasa al.

İlla alayım fan dersen ışıklı olarak bu arkadaşları önerebilirim sana. 2 tanesi bir olarak bağlarsın bir tanesini de ayrı olarak bağlarsın. Öne bunları takar kasanın stok fanlarını üste alırsın kullanırsın ama sana kesin çözümün olur demeyeyim.

Ben şu ana kadar hiçbir şey olmaz denilecek önü kapalı kasaları mis gibi soğutabildim. Kendi kasamda 2 adet 14cm Akasa Viper, 1 adet 12cm Apache Black ve kasanın stok fanlarını kullanıyorum oldukça serin bir şekilde çalışıyor alet.

O kasaya yeni kaliteli fan alayım dersen 1000₺'nin kapısı bir anda açılıverir.

Fanlara 1000₺ verene kadar kasayı bir tanıdığına okutup 600-700 koy üstüne adamakıllı kasa al.

İlla alayım fan dersen ışıklı olarak bu arkadaşları önerebilirim sana. 2 tanesi bir olarak bağlarsın bir tanesini de ayrı olarak bağlarsın. Öne bunları takar kasanın stok fanlarını üste alırsın kullanırsın ama sana kesin çözümün olur demeyeyim.

Ben şu ana kadar hiçbir şey olmaz denilecek önü kapalı kasaları mis gibi soğutabildim. Kendi kasamda 2 adet 14cm Akasa Viper, 1 adet 12cm Apache Black ve kasanın stok fanlarını kullanıyorum oldukça serin bir şekilde çalışıyor alet.
Hocam sök tak işine girmek adına başladım işe ancak üstteki fanları radyatöre takabilecek vidalar elimde mevcut olmadığından mütevellit üstteki fanların yönünü değiştirmekle kaldım

Ekran kartımı açtığımda karşılaştığım görüntü buydu sanırım sorunu bulduk

Ekran kartımı açtığımda karşılaştığım görüntü buydu sanırım sorunu bulduk

Dosya Ekleri

• 20240527_043257.jpg
    20240527_043257.jpg
    161,2 KB · Görüntüleme: 4
  • 20240527_043205.jpg
    20240527_043205.jpg
    143,9 KB · Görüntüleme: 4
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri