İkinci el HP PAVILION 15-N204ST alınır mı?

karma999

Kilopat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Bir arkadaşım 2. el HP PAVILION 15-N204ST satıyor 1200 liraya, garantisi yok ama bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum, yakın bir arkadaşım. Fakat ben laptop özelliklerinden anlamıyorum. Kardeşim almayı düşünüyor, biraz iş biraz da oyun için kullanıyor o bilgisayarı genelde. Fiyatlardan da haberim çok yok, mesela 1500 lira civarında iyi bir 2. el laptop bulma ihtimali nedir? Yoksa bu işini görür mü?

Bu arada özelliklerini de şuraya yazayım; I5-4200U, 8 GB RAM, GTX 840M

Son düzenleme:
Hiç bir sorunu yoksa 1200₺ ye yazdığınız özelliklerde sorunsuz HP marka cihaz bulamazsınız. Alırsanız fan temizliği ve termal macun temizliğini yaptırın, sürücü ve BİOS sistemini güncelleyin. Normalde o cihazın piyasası 1400-1500₺ civarı.

Alırken tanıdık bir bilgisayarcıya beraber gideceğiz orada temizlik, bakımı vs son bir elden geçirilecek, normalde dediğiniz fiyata fakat arkadaşım olduğundan o fiyata düşüyor ama ben fiyatlardan anlamadığım için sormak istedim. Peki bu laptop çok oyun oynamayan birini 1 sene filan götürür mü acaba? Ondan sonra zaten daha iyi bir model alabiliriz.

İ7 3630QM dediğiniz işlemcili laptoplara da baktım da 2.elleri 2000 TL civarından satılıyor genelde gördüğüm kadarı ile 2000-2200 TL arası gördüm 4-5 tane, tabi arada ucuza satılanlarda vardır illaki fakat bu fiyat bize şuan 1 tık fazla maalesef.

Alırken tanıdık bir bilgisayarcıya beraber gideceğiz orada temizlik, bakımı vs son bir elden geçirilecek, normalde dediğiniz fiyata fakat arkadaşım olduğundan o fiyata düşüyor ama ben fiyatlardan anlamadığım için sormak istedim. Peki bu laptop çok oyun oynamayan birini 1 sene filan götürür mü acaba? Ondan sonra zaten daha iyi bir model alabiliriz.
Bu sorduğunuz soruyu uzun vadede daha ekonomik hale getirmek isterseniz dediğiniz iyi model bilgisayarı şimdi alın. Burası Türkiye burada yerinde durmayan € ve $ var. Şuan $ geçtiğimiz günlere kıyasla iyi bir seviyede gidip sıfır alın demiyorum ama bütçe 2 katına veya daha yükseğe çıkarsa 2.el bir kaç aylık garantili cihazlar var. Onlara yönelebilirsiniz. Arkadaşınız'dan alacağınız bilgisayar F/P olarak iyi ve 1 sene sizi götürebilecek bir sistem. Çoğu oyunu 720P de düşük ayarlarda açar oynatır. Bataryası az gider veya ölü olabilir başka bir sorun çıkacağını sanmıyorum.

Hardisk kapasitesini yazmamışın. Bence fiyat iyi tavsiye ederim. Ekranında başka donanımlarında bir sorun yoksa alın derim. SSD yoksa takarsanız daha da hızlandırırsınız. 8 ram olması güzel, 840M ekran kartı fena değil, i5 4. nesil, bence iyi. Yenisi düşünelim mesala yine 8 ram olacak, ekran kartı 940m olacak, işlemci yine yaklaşık orta düzey olsa en az vereceksiniz 3 4 binlira.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı