İkinci el i7 9700F alınır mı?

Bütçe
1900-2200TL
OC yapılmamış 9700knın 9700Fden yüksek FPS verdiğini gördüm ancak bu önemli değil alırken dikkat etmem gereken konular hakkında bilginiz var mı?
İşlemciyi alırken tabii ki test yapmanız çok iyi olur mümkünse, işkence testi fakat zaten işlemciler genelde kolay kolay bozulmaz takıldığında açılıyorsa büyük ihtimal sağlamdır ki çok da eski bir işlemci değil.

Çok teşekkürler işgence testi dediğiniz nedir? Onu anlayamadım.
Google'a PRIME 95 yazdığınızda çıkar, işlemciyi maksimum kullanıma getiriyor, genelde soğutucunun performansını ölçmede kullanılır işte OC yapıldığında stabil çalışıyor mu diye.

Neden böyle düşündünüz? Çekirdek sayılarını 10. nesilde yükselttikleri için mi? Bu benim için sorun değil performans anlamında zaten yeteri kadar tatmin edici. Ancak sorum 2. el olması ve maalesef 9.nesil i5 serisi ile i7 serisinden başka bir seçeneğim yok.
Hayır hocam, ölü soket. Yükseltme şansınız olmayacak.

Hayır hocam, ölü soket. Yükseltme şansınız olmayacak.

Muhtemelen bu şekilde 2-3 sene kullanır ardından yeni sistem toplarım sonuçta sıfır sistem toplamıyorum öyle yapıyor olsam dediğiniz gibi 1200 soket veya AMD tercih ederdim. Bilen birisine benziyorsunuz bu işlemcinin arkadaş sıfır olduğunu iddia ediyor faturasınında dün alındığına dair kanıt olduğunu söylüyor işlemcide bunu anlayabilmem için bir bilgi var mı faturasından anlayabilir miyim seri numarası ve benzeri herhangi bir şey?

Muhtemelen bu şekilde 2-3 sene kullanır ardından yeni sistem toplarım sonuçta sıfır sistem toplamıyorum öyle yapıyor olsam dediğiniz gibi 1200 soket veya AMD tercih ederdim. Bilen birisine benziyorsunuz bu işlemcinin arkadaş sıfır olduğunu iddia ediyor faturasınında dün alındığına dair kanıt olduğunu söylüyor işlemcide bunu anlayabilmem için bir bilgi var mı faturasından anlayabilir miyim seri numarası ve benzeri herhangi bir şey?
Faturasında tarih yazması lazım hocam.

Dostum satan arkadaşın evine gidip test etmen gerekli direk elden al bu işlemci al bu da para olmaz işlemcilerde kolay kolay sıkıntı olacağını düşünmüyorum görev yöneticisinden CPU'ya tıklayarak ne olduğuna bakabilirsin en basit hali ile Prime95 ile de yük altına sokabilirsin her YouTube videosundaki karşılaştırma videoları da doğru olmuyor bazen Intel işlemciyi düşük seviye anakart ve düşük MHz RAM'lerle test ediyorlar ya da AMD işlemciyi bunlara da dikkat etmek gerek büyük fark yaratıyor bu 9700knın ya da 9700F in destek verdiği en üst RAM ve anakartlar ile R5 3600'ün gerisinde kalma ihtimali yok oyun performansı açısından bu dediğimin de arkasındayım bir AMD kullanıcısı olarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı