1500 TL ikinci el i7 7700 alınır mı?

Lodge

Kilopat
Makaleler
6
Selamlar, H110 chipsetli bir anakartım var. Sahibinden ile 1500 TL'ye i7-7700 buldum. Garantisi yok. GeT ile almalı mıyım? Alırken nelere dikkat etmeliyim ve aldıktan sonra ne test yapmalıyım? Eğer sıfır almalıysam 1400 TL gibi bir fiyata i5-6400 var. Şimdiden teşekkürler.

Selamlar, H110 chipsetli bir anakartım var. Sahibinden ile 1500 TL'ye i7-7700 buldum. Garantisi yok. GeT ile almalı mıyım? Alırken nelere dikkat etmeliyim ve aldıktan sonra ne test yapmalıyım? Eğer sıfır almalıysam 1400 TL gibi bir fiyata i5-6400 var. Şimdiden teşekkürler.
i7 7700 daha mantıklı.

O fiyata 7700 varsa gerçekten güzel fiyat. Açıkcası fiyatları aşırı şişirilmiş işlemciler eski seri İnteller.

Fiyat konusunda iyi olduğunu biliyorum ama öğrenmek istediğim 2. el alırken dikkat etmek istediklerim.

Öncelikle merhaba fiyat gayet iyi uzun süre götürecek işinizi görecek bir işlemci.
2. el işlemci alırken Intel'de zaten bildiğim kadarıyla pinler anakart üzerinde oluyor.
İşlemcinin Cinebench R15 puanlarına bakın ve aynı işlemci için cpu-monkey.com/tr/bu siteden Cinebench R15 versiyonda tek çekirdek ve çok çekirdek puanlarını karşılaştırın. Stok OC olmayan haliyle yakın sonuçlar alıyorsa veya üzeri bir puan sorun yoktur performansta. Bu test aşamasında işlemci frekansı maksimum değere çıkabiliyor mu Intel sitesinde yazan Turbo hıza yani buna ve yine sıcaklık değerlerine bakmalısınız. Sıcaklık olarak 70 derecenin çok üzerinde olmamalı stok soğutma ile bu değer ideal sayılabilir.
GET ile zaten aldıktan sonra onaylama süreci tanıyor site size bu yazdıgım testleri yaptıktan sonra kontrol dip onaylıyabilirsin.

Geri
Yukarı