İkinci el iPhone 7 alınır mı?

Yeni telefon almayı düşünüyorum. Yaklaşık 3000 TL bütçem var. Sizce ikinci el iPhone 7 alsam pişman olur muyum?

Alınır benim kardeşim aldı ama biraz araştırman lazım kardeşimin aldığı telefonu bir bayan 1 hafta kullanmış geri satmış mesela çok temizdi, alacağın adama sorman lazım. Biraz da şans

8 ile X'in güncelleme desteği kesilirse beraber kesilecek.

Bence 7 yerine 8 alın, en az 2-3 yıl kullanın.

X ve üstüne bütçe yetmiyor.

Aynı anda hiçbir zaman iki farklı modeli kesmediler. Hatan var bu konuda önümüzdeki yıl veya en geç sonraki yıl keserler 8'i buraya yazıyorum.

Aynı anda hiçbir zaman iki farklı modeli kesmediler. Hatan var bu konuda önümüzdeki yıl veya en geç sonraki yıl keserler 8'i buraya yazıyorum.
Aynı yıl çıkan aynı işlemcili cihazlar. İsimlendirme farkı olduğundan insanlar jenerasyon farkı var sanıyor. Biri 8 biri 10 sonuçta haklılar.

Seneye 8 kesilirse X de kesilir, kesilmezse ikisi de kesilmez :)

Aynı yıl çıkan aynı işlemcili cihazlar. İsimlendirme farkı olduğundan insanlar jenerasyon farkı var sanıyor. Biri 8 biri 10 sonuçta haklılar.

Seneye 8 kesilirse X de kesilir, kesilmezse ikisi de kesilmez :)

Biliyorum dostum bionic çip olayını adamlar cihazın donanımından değil isim eskiliğinden kesecekler demeye çalışıyorum üç seferdir. Yoksa yukarıda da yazdım aynısını.

Aynı anda 6S ve 7 serisini kestiler hocam.

Biliyorum dostum bionic çip olayını adamlar cihazın donanımından değil isim eskiliğinden kesecekler demeye çalışıyorum üç seferdir. Yoksa yukarıda da yazdım aynısını.
Tamam dostum o konuda hemfikiriz, ben önceki mesajınızı "X'ten aşağısı artık alınmaz, 8'i de yakında keserler" şeklinde anladım. X ve 8'in aynı anda kesileceğini, bunun tercih kriteri olmaması gerektiğini söylemek istedim.

Aynı anda 6S ve 7 serisini kestiler hocam.
Aynen öyle. Daha önce de 5S'le 6 aynı anda kesilmişti. Apple tarihinde birden fazla kez olan bir durum.

şu an iphone 7'ye güncelleme gelmiyor mu?

bataryası gerçekten yetersiz.
IOS 15.5 son güncellemesiydi. IOS 16 gelmeyecek. Fakat 1-2 yıl daha güvenlik güncelleştirmelerini alır.

Bence sıfır Xiaomi veya Oppo alın daha fazla performans alırsınız bir de sıfır. Pil ömrü sıkıntılı olabilir iPhone 7'nin.

bunlardan 3000-3200 tl arası önerebileceğiniz bir şey var mı?

Alma dostum bugün alınabilecek en alt derece iPhone X gibi duruyor. iPhone 8 de yakında destekten alınır. En azından bir 3_4 yıl
metni internetten aldım. 3 seneye iphone X güncelleme almayı bırakacak fakat İOS 15 yetersiz mi ki?
İPhone 7, İOS 16 güncelleme desteğini alamayacak modeller arasında yer alıyor. İOS 16 ile birlikte güncelleme desteğini kaybedecek olan İPhone 7 ve 7 Plus, bir sonraki sene ise İPhone 8 ve 8 Plus'u da yanına alacak.10 Haz 2022

Son düzenleme:

Geri
Yukarı